Пред 5000 в Кърджали "Арда" загуби първия си мач в Европа (Видео)

Снимка: клубен сайт на "Арда"

"Арда" загуби с 0:2 в Кърджали своя първи мач от европейските клубни турнири в историяна. Възпитаниците на Николай Киров се излязоха срещу израелския "Апоел" (Беер Шева) в първа среща от ІІ предвратилен кръг на Лигата на конференциите пред близо 5000 зрители.

Домакините започна със самочувствие двубоя, като през първото полувреме не позволиха на противника да поеме инициативата. Националният вратар Иван Караджов се намеси на два пъти след опасни положения.

В 52-ата минута Мариано Барейро засече топката с глава и от близко разстояние откри резултата. В 78-ата минута резервата Дор Мича вкара втория гол за гостите.

До края на срещата футболистите на "Арда" създадоха няколко положения пред вратата на "Апоел", но до попадение не се стигна.