Изгониха Любо Пенев, но ЦСКА взе дербито с ФК ЦСКА 1948 с 4:2

Даниел Наумов спасява поредния удар към вратата си. СНИМКА: Снимки: Велислав Николов

ЦСКА спечели категорично с 4:2 в дербито с ФК ЦСКА 1948 в първия кръг на Първа лига.

През първата част тимът на Любослав Пенев надигра тотално съперника, но стигна само до един гол чрез Йоан Баи в 29-ата мин след страхотен удар по диагонала.

На полувремето обаче Ивайло Чочев влезе в игра за ФК ЦСКА 1948 и всичко се преобрази. Още в 47-ата мин за пореден път защитата и вратарят на ЦСКА се насметоха при ъглов удар на Георги Русев и Чочев изравни. След това Радослав Живков събори Русев в пеналта и отново Чочев обърна резултата от дузпата.

Нидерландецът Вилсхуд бие към вратата на съперника.

В 72-ата мин обаче невероятният вратар на ФК ЦСКА 1948 Даниел Наумов направи грешка и пусна зад себе си топката след далечен удар на Амос Юга. В 75-ата мин се намеси ВАР и едва след това Валентин Железов даде дузпа за ЦСКА и вдигна втори жълт картон на Лазар Марин. От 11-метровия Юрген Матай направи 3:2. След това последователно Юга и Любослав Пенев получиха жълти картони за бавене на играта. Този на треньора бе втори и той бе изгонен.
В последните секунди на добавеното време Жорди Кайседо, който влезе на мястото на Живков, дръпна сам срещу Наумов, преодоля го и направи 4:2.

Положението в ЦСКА е доста тежко, след като на пейката имаше само 6 резерви с вратаря Евтимов, от които двама юноши.