ЦСКА отново оцеля след дузпи в Латвия, Густаво Бусато герой, спаси две на "Лиепая"(Обновена)

Юрген Матей в борба за топката с Миросавлиев от латвийския тим.

ЦСКА се класира за следващия етап от квалификциите на Лигата на конференциите след изпълнение на дузпи. До тях се стигна след като в 210 минути двата отбора не можаха да си отбележат гол. И реваншът на стадион "Даугава", както и първият мач в София, завърши 0:0.

Големият герой отново стана браилският вратар на "червените" Густаво Бусато. Той спаси ударите на Юрий Ткачук и Валерийс Шабала, а Сейдина Кейта прати топката в аут. От "червените" пропусна единствено резервата Ахмед Ахмедов, а вкараха Греъм Кери, Жорди Кайседо и Жеферсон.

Преди 3 години ЦСКА отново стигна до дузпи в Латвия, като тогава отстрани "Рига" след изпълнението им.

ЦСКА изигра доста слаб двубой в редовното време, който приличаше на мача в София. Повечето играчи бяха тромави и неориентирани, все едно през лятото някой ги е подменил.

Първото полувреме бе проспано от ЦСКА до 30-ата минута, когато "червените" стъпиха малко по-здраво и отнеха инициативата на съперника. В 41-ата минута Жорди Кайседо изпусна най-чистото положение, като ударът му бе избит на метър от голлинията от Кейта, а вратарят на домакините Кришянис Звиедрис бе преодолян. Малко преди това Кайседо направи още един пропуск с глава, но центрирането на Баи не бе толкова добро и заради това нападетелят нямаше сила в удара.

Второто започна по абсолютно същия начин, като за първите 15 минути домкините вкараха 4 пъти лекарския си екип на терена заради някакви побутвания. И двата отбора до 80-ата минута нямаха удар във вратата, като след това Кейта прати един слаб към Густаво Бусато. В 86-ата Додо изскочи сам след като се пребори с Турицов, но реши да подава и топката бе избита в корнер. Секунди преди края резервата Криш Кашклинш пък получи и картон за симулация за дузпа. ЦСКА не направи нито една стойностна атака за цялото полувреме. В допълнителното време за смях стана новото попълнение Йоан Баи, който настъпи топката в наказателното поле и падна в добра позиция.

Лично президентът на латвийската федерация по футбол Вадимс Лашенко присъства на двубоя.

"ЛИЕПАЯ" - ЦСКА 0:0 след прод., 1:3 след дузпи

"Лиепая": Звиедрис - Кейта, Симич, Исайевс, Жуевс (77-Веретило) - Ткачук, Бага (68-Кашклинш), Березкин (107-Шабала) - Укпа (107-Тиденбергс), Миросавлиев (91-Остоич), Додо.

ЦСКА: Бусато - Турицов, Матей, Антов, Мазику - Баи (115-Ахмедов), Юга, Чатакович (86-Жеферсон), Кери - Кайседо, Вилдшут (74-Йомов).

Съдия: Марсел Бисан (Румъния). Жълти картони: Укпа, Мирославлиев, Кашклинш, Остоич; Турицов, Чатакович, Юга