Медалистите на олимпиадата от 1 август

https://www.24chasa.bg/sport/article/10041403 www.24chasa.bg
Олимпийските шампиони в спринта на 100 м и високия скок Ламонт Джейкъбс и Джанмарко Тамбери се кефят на титлите, които донесоха на Италия. СНИМКА: РОЙТЕРС

Плуване

50 м, св. стил, мъже

1. Кейлъб Дресел (САЩ)

2. Флоран Маноду (Франция)

3. Бруно Фратус (Бразилия)

50 м, св. стил, жени

1. Ема Макюън (Австралия)

2. Сара Шорстрьом (Швеция)

3. Пернила Блуме (Дания)

1500 м, св. стил, мъже

1. Робърт Финке (САЩ)

2. Михаил Романчук (Украйна)

3. Флориан Велброк (Германия)

4x100 м, съчетано, жени

1. Австралия

2. САЩ

3. Канада

4x100 м, съчетано, мъже

1. САЩ

2. Великобритания

3. Италия

BMX фристайл

Жени

1. Шарлът Уортингтън (Великобритания)

2. Хана Робъртс (САЩ)

3. Никита Дукарос (Швейцария)

Мъже

1. Логан Мартин (Австралия)

2. Даниел Дерс (Венецуела)

3. Деклън Брукс (Великобритания)

Лека атлетика

Тласкане на гюле, жени

1. Гун Лицзяо (Китай)

2. Рейвън Саундърс (САЩ)

3. Валери Адамс (Нова Зеландия)

Скок на височина, мъже

1. Мутаз Баршим (Катар)/Джанмарко Тамбери (Италия)

3. Максим Недосеков (Беларус)

Троен скок, жени

1. Юлимар Рохас (Венецуела)

2. Патрисия Мамона (Португалия)

3. Ана Пелетейро (Испания)

100 м, мъже

1. Ламонт Джейкъбс (Италия)

2. Фред Кърли (САЩ)

3. Андре де Грас (Канада)

Ветроходство

Лазер, мъже

1. Мат Уирн (Австралия)

2. Тончи Стипанович (Хърватия)

3. Херман Томасгор (Норвегия)

Лазер радиал, жени

1. Ане-Мари Риндом (Дания)

2. Юзефин Олсон (Швеция)

3. Марит Бауместер (Нидерландия)

Скокове във вода

Трамплин, 3 м, жени

1. Ши Тинмао (Китай)

2. Ван Хан (Китай)

3. Криста Палмър (САЩ)

Голф

Мъже

1. Ксандер Шофел (САЩ)

2. Рори Сабатини (Словакия)

3. Пан Ченцун (Тайван)

Спортна гимнастика

Земя, мъже

1. Артьом Долгопят (Израел)

2. Рей Сапата (Испания)

3. Сяо Жотен (Китай)

Кон с гривни

1. Макс Уитлок (Великобритания)

2. Ли Чикай (Тайван)

3. Кая Кадзума (Япония)

Прескок, жени

1. Ребека Андраде (Бразилия)

2. Микаела Скинър (САЩ)

3. Йо Со Жон (Република Корея)

Смесена успоредка

1. Нина Дервал (Белгия)

2. Анастасия Иляненко (Русия)

3. Суниса Лий (САЩ)

Тенис

Мъже

1. Александър Зверев (Германия)

2. Карен Хачанов (Русия)

3. Пабло Кареньо Буста (Испания)

Двойки жени

1. Синякова/Крейчикова (Чехия)

2. Бенчич/Голубич (Швейцария)

3. Стефани/Пигоси (Бразилия)

Смесени двойки

1. Павлюченкова/Рубльов (Русия)

2. Веснина/Карацев (Русия)

3. Барти/Пиърс (Австралия)

Фехтовка

Рапира, мъже, отборно

1. Франция

2. Русия

3. САЩ

Вдигане на тежести

Кат. 76 кг, жени

1. Нейси Барера (Еквадор)

2. Катрин Ние (САЩ)

3. Ареми Савала (Мексико)