АТЛЕТИКА
400 м с препятствия, мъже
1. Карстен Вархолм (Норвегия)
2. Рей Бенджамин (САЩ)
3. Алисон дос Сантос (Бразилия)
Овчарски скок, мъже
1. Арман Дюплантис (Швеция)
2. Кристофър Нилсен (САЩ)
3. Тиаго Брас да Силва (Бразилия)
200 м, жени
1. Илейн Томпсън (Ямайка)
2. Кристин Мбома (Нигерия)
3. Габриел Томас (САЩ)
800 м, жени
1. Есинг Му (САЩ)
2. Кайли Ходжкинсън (Великобритания)
3. Рейвин Роджърс (САЩ)
Скок на дължина, жени
1. Малайка Михамбо (Германия)
2. Бритни Рийз (САЩ)
3. Есе Бруме (Норвегия)
Чук, жени
1. Анита Влодарчик (Полша)
2. Ван Чжен (Китай)
3. Малвина Копрон (Полша)
БОКС
Категория до 69 кг, мъже
1. Ронел Иглесиас (Куба)
2. Пат Маккормак (Ирландия)
3. Андрей Замковой (Русия)
3. Ейдън Уолш (Ирландия)
Категория до 57 кг, жени
1. Сена Ирие (Япония)
2. Нести Петесио (Филипини)
3. Карис Артингстол (Великобритания)
3. Ирма Теста (Италия)
БОРБА
Класически стил, до 77 кг, мъже
1. Тамаш Льоринц (Унгария)
2. Акжол Махмудов (Киргизия)
3. Сьойхей Ябику (Япония)
3. Рафик Гусейнов (Азербайджан)
Класически стил, до 97 кг, мъже
1. Муса Евлоев (Русия)
2. Артур Алексанян (Армения)
3. Тадеуш Михалик (Полша)
3. Мохамед Хади Сарави (Иран)
Жени, до 68 кг
1. Тамира Менса (САЩ)
2. Блесинг Обородуда (Нигерия)
3. Ала Черкасова (Русия)
3. Серим Жуманазарова (Киргизия)
ВЕТРОХОДСТВО
Клас 49, мъже
1. Великобритания
2. Нова Зеландия
3. Германия
Клас "Фин", мъже
1. Джайлс Скот (Великобритания)
2. Жомбор Берец (Унгария)
3. Жоан Кардона Мендес (Испания)
Клас 49FX, жени
1. Бразилия
2. Германия
3. Нидерландия
Клас "Накра 17", микс
1. Италия
2. Великобритания
3. Германия
ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ
Категория до 109 кг, мъже
1. Акбар Джураев (Узбекистан)
2. Симон Мартиросян (Армения)
3. Артур Плесниекс (Латвия)
КАНУ-КАЯК
Каяк, 1000 м, мъже
1. Балинт Копас (Унгария)
2. Адам Варга (Унгария)
3. Фернандо Пименто (Португалия)
Двойка кану, 1000 м, мъже
1. Мадригал/Енрикес (Куба)
2. Хао/Пенфей (Китай)
3. Брендел/Хекер (Германия)
Каяк, 200 м, жени
1. Лиза Карингтън (Нова Зеландия)
2. Терезя Портея (Испания)
3. Ема Йоргенсен (Дания)
Двойка каяк, 500 м, жени
1. Карингтън/Регал (Нова Зеландия)
2. Ная/Пулавская (Полша)
3. Бодони/Козак (Унгария)
КОЛОЕЗДЕНЕ НА ПИСТА
Спринт, мъже, отборно
1. Нидерландия
2. Великобритания
3. Франция
Отборно преследване, жени
1. Германия
2. Великобритания
3. САЩ
СКОКОВЕ ВЪВ ВОДА
Трамплин, 3 м, мъже
1. Сьо Съй (Китай)
2. Ван Цзюнуан (Китай)
3. Джек Лоу (Великобритания)
СПОРТНА ГИМНАСТИКА
Успоредка, мъже
1. Цжоу Цзинюан (Китай)
2. Лукас Даузер (Германия)
3. Ферхат Ариджан (Турция)
Висилка, мъже
1. Даики Хашимото (Япония)
2. Тин Сърбич (Хърватия)
3. Никита Нагорний (Русия)
Греда, жени
1. Гуан Ченчен (Китай)
2. Тан Сицзни (Китай)
3. Симон Байлс (САЩ)