"Лудогорец" оцеля в Дания, измъкна 1:1 от "Мидтиланд" в Лига Европа

Снимки: Ройтерс

Десеткратният шампион на България "Лудогорец" не загуби, но и не спечели в Дания първия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Разградчани завършиха 1:1 с "Мидтиланд" и би трябвало да са доволни, ако не смятаме контузиите на двамата си вероятно най-добри футболисти - Антон Недялков и Кирил Десподов.

Мачът започна кошмарно за гостите, които допуснаха гол още в 3-ата минута.

Евандер центрира отдясно и Густав Исаксен с глава успя да я прати зад гърба на вратаря Кахлина.

Все пак "Лудогорец" не позволи резултатът да набъбне в полза на съперника, а в 32-ата дори успя да изравни.

Бърнард Текпетей опита удар извън наказателното поле, последва рикошет, а най-съобразителен се оказа Кирил Десподов, който, макар и трудно, първо овляда топката, а след това я промуши под плонжа на вратаря Олафсон.

В началото на второто полувреме ако имаше надежди за нещо повече от равен, българският първенец се прости с тях.

В рамките на десетина минути терена принудително напуснаха двама от лидерите на разградчани - първо капитанът Антон Недялков, а после наследилият лентата Кирил Десподов.

Така в най-добрия футболист на "Лудогорец" до края на мача се превърна вратаря Кахлина, който направи няколко впечатляващи спасявания.

В следващия си мач от група F "орлите" приемат "Цървена звезда" в Разград на 30 септември.

В другия мач от същата група сърбите биха 2:1 португалския "Брага".