ЦСКА надви "Ботев" във Враца с 4:2

Йомов се бори с Гонсало Виейра. Той вкара два гола в мача.

ЦСКА надигра с 4:2 "Ботев" във Враца. Стойчо Младенов направи един куп промени в състава си от Рим, като даде и дебют в елита на естонския защитник Карол Метс.

Домакините откриха още в 7-ата минута, след като Антон Дончев и вратарят Димитър Евтимов се сблъскаха и Дориан Бабунски остана сам на празна врата и прати топката в мрежата.

В 16-ата минута обаче Йоан Баи центрира и Георги Йомов изпревари защитник на "Ботев", за да изравни.

Йоан Баи пробива мощно за пореден път.

ЦСКА стигна до пълен обрат в 39-ата минута, когато Баи прати топката към Йомов, който надбяга защитник и центрира към Жорди Кайседо. Нападателят обаче не уцели топката, която отскочи към Брадли Мазику. Той с едно движие елиминира трима защитници на домакинте и промуши топката през краката на вратаря Красимир Костов.

Варела се бори с Йоан Бауренски за топката.

В 50-ата минута Баи надбяга всички по фланга и вкара, но голът му бе отменен заради засада от асистент рефера Мартин Русев. Оказа се, че става въпрос за грешка и системата за ВАР го призна.

Домакините се върнаха в мача след страхотно попадение на Мирослав Маринов, след като Красимир Тодоров го изведе перфектно на чиста позиция. Врачани напънаха, но в 81-ата минута резервата Яник Вилдсхут изведе Йомов сам пред Костов и той вкара за 4:2. Йомов до този мач нямаше попадение в мач от първенството за ЦСКА. В добавеното време Греъм Кери натресе и гредата.