ЦСКА излезе втори след трудно 3:2 над "Ботев" (Пловдив)

СНИМКА: Снимки: Велислав Николов

ЦСКА трудно измъкна 3:2 от "Ботев" (Пловдив) и излезе на второ място в класирането на 2 точки от "Лудогорец", но и с мач по-малко.

Още в 14-ата минута Маркиньос изскочи сам срещу Густаво Бусато и стражът на "червените" спаси. В 42-ата след страхотна комбинация ЦСКА откри. Йомов центрира към Кайседо, той свали топката с глава към Вилдсхут, който я прати на Мазику, който пък центрира обратно на главата на Кайседо и той откри.

В 67-ата минута Маркиньос изравни, но голът бе отменен заради засада. Това бе потвърдено и от ВАР.

ЦСКА излезе втори след трудно 3:2 над

Пловдичани рухнаха в рамките на секунди. В 72-ата минута Кери чукна топката към Георги Йомов, който от 20 метра прониза Георги Аргилашки. След центъра "червените" откраднаха топката, тя бе пратена към Кайседо, който надбяга Супрайен и направи 3:0.

В 78-ата минута обаче Лам събори Маркиньос в наказателното поле и след намесата на ВАР Георги Давидов даде дузпа за "Ботев" и Тодор Неделев намали от 11-метровия. Само 6 минути по-късно защитата на "червените" се насмете, резервата Димитър Тонев нахлу в наказателното поле и с хубав удар намали на 2:3.

Добрата новина за Стойчо Младенов бе и завръщането на Тибо Вион, който стартира като титуляр. Французинът дълго време се лекува от контузия.