"Марица" с победа №120 поред

Снимка: ВК "Марица"

Доминаторът в женския ни волейбол "Марица" (Пловдив) записа 120-а поредна победа в първенството, след като надигра с 3:0 (25:11, 25:18, 25:12) "Локомотив 1929".

Това е трети чист успех за пловдивчанки в "Демакс Лига" като те заемат второ място във временното класиране, следвайки лидера "Казанлък Волей".

"Марица" доминира напълно в първия гейм, взимайки предимство с 15-2, затруднявайки съперника със силна игра на сервис (три аса на Кристина Гунчева) и добра игра в центъра.

Гостенките се опитаха да се противопоставят на ритъма на игра на своите съпернички във втория гейм, но не успяха и пловдивчанки се доближиха до победата. Без никакви проблеми, жълтосините затвориха мача в своя полза, демонстрирайки по-добра класа и в третата част на мача.