"Марица" (Пд) загуби с 1:3 от "Фенербахче" в Шампионската лига

Маричанки спечелиха гейм срещу силния съперник.

"Марица" (Пловдив) загуби с 1:3 (14:25, 25:20, 23:25, 15:25) от "Фенербахче Опет" (Истанбул) в първото си домакинство през този сезон в Шампионската лига по волейбол при жените в зала "Колодрума". "Жълто-сините" започнаха силно, но класата на гостенките си каза думата и те спечелиха първия гейм с 25:14.

Във втората част  "Марица" дръпна с 4:1. Туркините направиха обрат и поведоха с  16:15. Домакините  се хвърлиха напред и спечелиха гейма с 25:20.

Окрилени от успеха момичетата на Борислав Крачанов започнаха чудесно и втория гейм, в който поведоха с 8:6. Жълто-сините направиха изключително силен гейм и не бяха никак далеч от това да го вземат и да поведат в резултата. Те водеха с 19:17, но тогава вицешампионът на Турция успя да направи серия и спечели гейма с 25:23.

"Фенербахче" поведе в четвъртата част с 9:6, стигна се до 16:10, а геймът и мачът беше спечелен от гостенките след 25:15.

За играч на мача беше избрана рускинята Арина Федоровцева от "Фенербахче".

За "Марица" Силвана Чаушева беше най-резултатна с 15 точки, а Александра Миланова добави 13.

Най-резултатна за гостенките  стана Арина Федоровцева с 26 точки.

На 21 декември "Марица" ще гостува на "Динамо" (Казан) в Русия в третата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.