Том Брейди сдаде титлата в американския футбол

Том Брейди хвърля пас при драматичната загуба от "Рамс". СНИМКА: РОЙТЕРС

Том Брейди направи чудеса и успя от 3:27 да изравни резултата 27:27 в плейофа на "Тампа Бей Бъканийрс" срещу "Лос Анджелис Рамс" у дома, но шут за 3 точки в последната секунда елиминира шампиона по американски футбол.

Първата част мина изцяло под доминацията на "Рамс", като дори Брейди получи първото в кариерата си наказание от 15 ярда за неспортсменско поведение. То дойде, след като съдиите подминаха удар с каска на защитник на "Рамс" в главата на легендата, при който той се разкървави.

След почивката Брейди направо разкости съперника, но до 27:27 се стигна 40 секунди преди края. Така куотърбекът на "Рамс" Матю Стафорд имаше време за два дълги паса до Купър Куп и удар от Мат Гей за победните 3 точки.

Така "Лос Анджелис Рамс" приема "Сан Франциско 49" следващата седмица и победителят отива на Супербоул, който ще бъде на неговия стадион на 13 февруари. Брейди пък не коментира отказването си след мача, като заяви, че единствено го интересува загубата.

Другият финалист на Супербоул ще се определи в мача "Канзас Сити Чийфс" - "Синсинати Бенгълс". "Чийфс" победиха изключително драматично "Бъфало Билс" с 42:36 след продължение. 13 секунди преди края на редовното време резултатът бе 36:33 за "Билс". Патрик Махоумс обаче хвърли два паса до Тайрик Хил за 19 ярда и Травис Келси за 25 ярда и с шут от 49 ярда Харисън Бъткър изравни.

След това в продължението при първото владеене на топката Махоумс намери Келси от 8 ярда и приключи мача.