Дръжка от метла и светлоотразителни жилетки спасиха световна квалификация

Светлоотразителни жилетки и дръжка от метли спасиха световната квалификация Чили - Аржентина. При пристигането си на стадиона асистент-реферите от Бразилия Фабрисио Вилярино и Родриго Фигурейдо открили, че са си забравили флаговете в хотела.
Домакините веднагаг намерили жилетки от стюардите и срязали една метла и така спасили положението. Все пак на полувремето флаговете били донесени. Аржентина спечели с 2:1, като на терена в един момент нахлу и куче.

Колумбийският рефер Вилмар Ролдан от Колумбия също бе звездата на мача Еквадор - Бразилия (1:1), като Жорди Кайседо от ЦСКА остана на пейката за целия двубой.

Гостите в Кито първи поведоха с гол на Каземиро, но домакините се добраха до изравняване чрез Феликс Торес в 75-ата минута.

Бразилия откри резултата още с първата си по-добра възможност. Матеус Куня стреля с глава отблизо, ударът му бе спасен, но топката попадна в Каземиро, който отбеляза в опразнената врата за 0:1.

В 14-ата минута вратарят на домакините Александър Домингез излезе неразчетено и с каратистки шут уцели Матеус Куня в областта на врата, а реферът нямаше особен избор освен да му извади директен червен картон.

Само пет минути по-късно обаче численото равенство на терена бе възстановено. Емерсон спъна набралия скорост Майкъл Естрада, за което получи втори жът и червен картон, като двата тима станаха с по 10 души на терена.

В 26-ата минута дойде поредната спорна ситуация. Алисон излезе и изчисти една топка пред наказателното си поле, но вдигна високо крака си и уцели в главата Енер Валенсия. Първоначално арбитърът му извади и на него червен картон, но след дълъг размисъл и разглеждане на ситуацията с ВАР, съдията промени решението си и вместо червен картонът стана жълт, като вероятно тълкуванието е, че стражът на "Ливърпул" все пак първо игра с топката.

Еквадор изравни в 49-ата минута, но голът бе отменен, защото топката напуснала терена в хода на атаката.

В 55-ата минута отново съдията привлече вниманието към себе си. Еступинян опита да финтира двама играчи на Бразилия и се строполи в наказателното поле. Реферът смело посочи бялата точка, но последва нова консултация с ВАР, като се видя, че нарушение всъщност няма и дузпата бе отменена.

В 75-ата минута Еквадор все пак се добра до изравняването. При едно центриране от корнер Феликс Торес бе изпуснат от защитата и с глава порази вратата за 1:1.

За да бъде драмата пълна, в добавеното време реферът отново се прояви. Той отсъди дузпа за Еквадор, след като Алисон в опит да избие една топка нацели в главата съперников футболист. Освен това показа и втори жълт и червен картон на вратаря. И тук обаче се намеси ВАР, за да коригира поредната грешка на рефера. Той бе повикан да разгледа ситуацията и видя, че Алисон пръв стига до топката и след това играчът на Еквадор се сблъсква с него. Така дузпата и червеният картон бяха отменени.