
Франция ще защитава титлата си на световното първенство в Катар. И има шанс да стане едва третият отбор в историята, който може да направи две поредни. Кои са рекордите:
Италия 1934-1938 г.
Второто световно се провежда в Италия. Шампионът от първото Уругвай не пристига, а на финала е победена Чехословакия на стадиона, построен за нуждите на нацистката партия на генералисимус Бенито Мусолини. Италианците губят, но изравняват 9 минути преди края и триумфират в продълженията.
4 години по-късно шампионите започват с победа след продължения над Норвегия. След това елиминират и домакина Франция. В 1/2-финала се справят с Бразилия, а накрая побеждават и силния унгарски тим.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.