
Може да е днес, бабо.
Това са били последните думи на Лео Меси преди победната дузпа на Аржентина във финала на световното първенство срещу Франция.
Точно преди един месец Гонсало Монтиел донесе успеха при 11-метровите удари на южноамериканците и сбъдна най-голямата мечта на Меси.
Историята гласи, че бабата на Лео настояла пред треньор в Росарио да го пусне в игра. Той отвърнал, че момчето е много дребно. Тя обаче не се отказала и му обяснила, че малкият Меси ще реши мача. Така и станало. С 2 гола на дребничкото момче се стигнало до победата.
Затова след всеки свой гол с вдиrнати ръце към небето Лео благодари на покойната си баба.
"Мина месец и все още не мога да повярвам. Какво преживяхме, когато най-после вдигнахме купата, която всички така желаехме. Истинска лудница. Очевидно е хубаво да си шампион, но какъв страхотен месец имах, толкова много страхотни спомени. Наистина ми липсва всичко това.
Тези преживявания са незабравими. Колко страхотно беше да видя как хората ни подкрепят на и извън стадиона в Аржентина. Господи, благодаря ти за всичко това. Както казах, знаех, че ще ми го дадеш. Това, което не можех да си представя, беше лудият празник след нашия триумф. Но вече мина месец ... ние сме световни шампиони!“, написа пък Меси днес в социалните мрежи.