
България постигна много трудна, но изключително сладка победа над Ел Салвадор с 3:2 успеха в мач от Световна група II за купа „Дейвис" (неофициално световно отборно по тенис за мъже). Дуелът се проведе в Пловдив
В последната 5-а среща на сингъл Янаки Милев спаси три мачбола и се наложи с 2:6, 6:1, 7:6 (6) над Марсело Аревало (шампион в мъжките двойки на "Ролан Гарос" през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на откритото първенство на САЩ по-рано през този месец). Трилърът продължи 2 часа и 27 минути.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.