Донеслата първи подиум на България в световната купа по биатлон след 21 г. с третата позиция в спринта в Оберхоф (Гер) Милена Тодорова заслужи добри думи не от кой да е, а от спечелилият всичко и по няколко пъти в зимния спорт Оле Ейнар Бьорндален.
"Видяхме някак неочакван старт имаше 2025 г. с Паула Боте, Марен Киркайде и Милена Тодорова, които пробиха с първия си подиум в кариерата, а в случая с Боте - с победа. Но тъй като следя биатлона доста отблизо, не бях изненадан. От известно време следя Тодорова. Знаех, че е тренирала много ефективно през лятото. Можех да си представя да завърши в топ 6, но може би не и в топ 3", сподели легендарният норвежец пред сайта на Международния съюз по биатлон (IBU).
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.