Две точки не стигнаха на Григор Димитров, за да прекъсне серията си от поредни загуби.
Бившият №3 в света отпадна на старта на квалификациите на "Ролан Гарос" след 6:3, 5:7, 6:7 (6:10) с Жайме Фария (Пор).
Във втория сет най-добрият български тенисист в историята водеше 5:3, но съперникът му оцеля. В следващия гейм Димитров имаше сервис, за да приключи мача. Предимството на началния удар изведнъж изчезна, Фария върна пробива, направи още един и вкара срещата в решителен сет. И в третата част Григор поведе с пробив, но при 5:4 и сервис пак не успя. В дългия тайбрек до 10 точки португалецът очевидно бе по-агресивният и спечели.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.