Мениджърът на „Фулъм" Марко Силва е близо до преминаване в португалския „Бенфика", съобщават в Англия. Той ще наследи на поста Жозе Моуриньо, който поема отново испанския гранд „Реал" (Мадрид).
Ръководството на „Фулъм" искаше да задържи Силва с дългосрочен договор, тъй като настоящият му контракт изтича в края на юни.
Португалецът обаче е решил да си тръгне след 5 успешни години, като в последния си сезон изведе „Фулъм" до 11-ото място във Висшата лига.