Рускинята Диана Шнайдер отстрани сензационно световната №1 в тениса Арина Сабаленка в последния четвъртфинал от програмата на "Ролан Гарос", което означава, че и при жените в Париж ще има ново име сред победителите в турнирите от "Големият шлем", както при мъжете.
На полуфиналите Шнайдер ще играе с полякинята Мая Хвалинска. В другия двубой от топ 4 съпернички са рускинята Мира Андреева и украинката Марта Костюк.