Бесни фенове разсъбличат играчите на ЦСКА след нов шок - 0:1 от Локо (Сф)

Футболисти на ЦСКА бяха разсъблечени от собствените си фенове след домакинската загуба с 0:1 от "Локо" (Сф). Полицаите едва спасиха играчите от гнева на запалянковците.

Ултрасите привикаха футболистите пред Сектор "Г" и започнаха да им свалят фланелките. Някои от играчите, очевидно изплашени, мигновено си свалиха екипа и го връчиха на феновете. Други като Апостол Попов първоначално се дърпаха. Това принуди ядосаните запалянковци да блъскат футболистите и насилствено да им свалят фланелките.

Единствения гол в срещата вкара бивш юноша на ЦСКА Владислав Романов след пас на друг продукт на червената школа - Орлин Старокин в 71-ата минута.

ЦСКА счупи още един свой антирекорд – не успя да стигне до победата в седми пореден мач в първенството, при това без да отбележи дори един гол. От подновяването на първенството след зимната пауза червените записаха 5 загуби и едва 2 равенства. В този период тимът от Борисовата градина игра по два пъти с Локо Сф (0:2, 0:1), Берое (0:1, 0:0) и Ботев Пд (0:2, 0:0), както и веднъж с Лудогорец (0:4). За последно армейците бяха в серия от 6 последователни срещи без победа през пролетта на 1967 г., когато от 5 март до 16 април, от 17-ия до 22-ия кръг включително, направиха 2:2 у дома с Ботев Вр, 1:1 с Левски, 1:1 с Локо Сф, 0:0 с Черно море във Варна, 1:3 с Ботев Пд на „Армията” и 0:0 с Черноморец в Бургас. Тогава обаче загубата бе само една – от бъдещия шампион, а веднага след това ЦСКА игра паметни полуфинали за КЕШ с Интер.

За първи път от близо четвърт век Локо Сф стигна до две поредни шампионатни победи над ЦСКА – 2:0 на 1 март в „Надежда” и 1:0 на 20 април. За последно това се случи през 1990 г. – 2:1 на 31 март и 2:0 на 6 октомври.

ЦСКА изпадна от Топ 2 за първи път през настоящия сезон – червените бяха втори след Славия по голова разлика след първия кръг, водачи от втория до четвъртия кръг, отново втори след петия кръг и лидери във временното класиране от шестия до 20-ия кръг включително, както и втори от 21-ия до 25-ия кръг. Локо Сф пък за първи път през сезона се изкачи до втората позиция.

С 0:1 срещу Локо Сф ЦСКА записа 10-и мач без отбелязан гол през сезона. ЦСКА не е вкарал гол вече 706 минути – клубен антирекорд за всички времена. За последно точен бе Орелиен Жоаким при 3:1 над Черно море на 13 декември 2014 г. Червените продължават да са единственият тим в А група, който още не е вкарал гол през календарната 2015 г., като са на последното място в подреждането според резултатите след зимната пауза с едва 2 точки.

"Чудо ме спаси в катастрофата! Не съм вярваща, но след този случай може и да стана. Определено съм късметлийка." Това заяви 28-годишната Радка, която е бременна в шестия месец. Жената катастрофира в понеделник вечерта на Подбалканския път, след като изневиделица безстопанствени коне се блъснаха в колата й.

Бившият капитан на националния отбор Стилиян Петров се изповяда пред клубната телевизия на "Астън Вила" за най-мрачните моменти в живота си. Стенли се разболя от левкемия, но пребори болестта. "Подкрепата на "Астън Вила" беше невероятна - казва Стилиян. - Оценявам този дълъг път, който извървях. Имах своите тежки мигове.

Ашли Коул се оказа в твърде неприятна ситуация на светско събитие. Бившият английски национал бе гост на представянето на нова модна марка. Той бе придружен от приятелката си Шарън Кану. За негова неприятна изненада на масата им бе настанена плейбойката Мелиса Хоу. Именно тя е една от причините за развода на Коул с певицата Черил Туиди.