Лудогорец откри трибуна и после стана шампион за четвърти пореден път

Лудогорец разби Локо (Сф) с 4:1 в първи мач от 30-ия кръг на „А“ група и два кръга предсрочно стана шампион на България за четвърти пореден път.

Празникът в Разград бе двоен, след като преди двубоя бе открита новопостроената модерна трибуна "Моци". Премиерът Бойко Борисов и министрите Лиляна Павлова и Владислав Горанов бяха официални гости на откриването й.

С осмия си гол във вратата на столичните железничари в своята кариера бразилецът Марселиньо, който направи перфектно двойно с Мисиджан, откри резултата в 32-ата минута, а Жуниор Кишада го удвои в продължението на първата част. Преди това съдията Станислав Ставров отмени гол на гостите заради игра с ръка на Йордан Тодоров.

В 49-ата минута отново Кишада Кишада направи 3:0, а 7 минути по-късно светкавична контра на Лудогорец позволи на Дани Абало да напредне и да изведе Мисиджан зад защитата. Холандецът прояви хладнокръвие и след като преодоля вратаря Митрев, вкара за четвърти път.

В 66-ата минута Даниел Генов вкара почетното попадение за столичани от пряк свободен удар.

Лудогорец стана едва вторият клуб в историята на А група с повече от 3 поредни шампионски титли след ЦСКА. Армейците стигнаха до 9 последователни титли в периода от 1954 до 1961/62 г. включително. В историята си ЦСКА има и 4 поредни – между 1979/80 и 1982/83 г. Големият съперник на армейците в исторически план – Левски, никога не е стигал до повече от три поредни титли.

Тимът от Разград е и едва вторият провинциален след Литекс с 4 титли.

Аверът на сина на Йоско Костинбродския - Иван Йосифов, влиза в пандиза, научи "България Днес"! Петко Стоянов-Пендака е спряган като един от тарторите на банда за наркоразпространение и опити за покушения над магистрати заедно с Малък Йоско. Преди броени дни Пендака призна вината си и сключи сделка със спецпрокуратурата да лежи 4 години в панделата.

Световният и олимпийски шампион по вдигане на тежести Гълъбин Боевски изплува от нелегалност, за да даде показания по делото за бардака в столичния хотел "Шератон", научи "България Днес"! Процесът се точи на втора инстанция, след като на първа аверите на Боевски бяха оправдани. Неясно защо спецпрокуратурата нито обвини Боевски за вертепа,

Зрелищна възстановка на въоръжени комити, които слизат от планината, за да обявят свободата на Банско, а банскалии ги посрещат с народно веселие и цветя, беше акцентът на третия фестивален ден на Национален фестивал за народно творчество „Фолкорна магия“. Впечатляващата демонстрация беше дело на самодейците към НЧ „Никола Вапцаров 1894“ и