Каква поредна футболна драма и "Лудогорец" е в групите!

СНИМКА: Lap.bg

Страхотен обрат сътвори българският първенец "Лудогорец" на белградския стадион "Райко Митич", известен също като "Мала Маракана", в реванша от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Срещу сръбския “Цървена звезда” разградчани допуснаха съперникът да поведе, след това да докара нещата до 2:2, колкото бе завършил първият мач, и продължения, за да триумфират накрая с 4:2.

В герой за “Лудогорец” се превърна бразилецът Вандерсон, който направи хеттрик.
Успехът гарантира на разградчани участие в групите, но не е ясно още в кои. На тима предстои плейоф за влизане в тези на Шампионската лига, като вече са им гарантирани минимум групите на Лига Европа. Жребият е в петък.

Пред 50 000 зрители в Белград гостите допуснаха да им поведат в 17-ата минута с прекрасен гол от 25 метра на Мичел Доналд.

Джонатан Кафу обаче изравни в 25-ата минута след индивидуален пробив, по време на който навърза четирими играчи на домакините.

Малко преди почивката пък Вандерсон изненада вратаря на домакините с удар отдалеч по земята и топката се плъзна под плонжа му за 2:1, което класираше “Лудогорец".

"Лудогорец" завърши първото полувреме с човек по-малко, но започна второто с равни състави - по 10 футболисти, със съперника си "Цървена звезда”.

Вече при 2:1 за "Лудогорец" украинският централен защитник Игор Пластун си изпроси набързо два жълти картона. След последния сигнал за първото полувреме обаче италианският съдия Лука Банди изравни съставите на път към съблекалните, когато Гелор Канга блъсна капитана на българите Светослав Дяков и също бе изгонен.

След почивката гостите започнаха отново по-активно и организираха няколко опасни атаки. Не успяха да стигнат до голов удар, който вероятно щеше да направи оставащото време формалност, но за сметка на това допуснаха ново изравняване.

Вратарят Стоянов не се намеси добре след удар на Катай, а влезлият като резерва Паломино отигра още по-левашки, а за капак и фаулира звездата на сърбите. От 11-те метра Ибанес беше безпощаден за 2:2.

Домакините някак си добутаха нещата до продължения, но още в първите минути Вандерсон ги съсипа с още два гола и нататък мачът се доиграваше, за да приключи с български триумф.

“Цървена звезда” - “Лудогорец”: 2:4 (1:2, 2:2). Голмайстори: Мичел Доналд (17), Луис Ибанес (62); Джонатан Кафу (23), Вандерсон (40, 93, 97). Съдия: Лука Банти (Италия). Жълти картони: Луис Ибанес, Дамиен льо Талек, Мичел Доналд; Абел Анисе, Игор Пластун, Хосе Луис Паломино, Върджил Мисиджан. Червени картони: Гелор Канга; Игор Пластун.

“Цървена звезда”: Дамир Кахриман, Зоран Рендулич, Милош Цветкович, Тома Фибел, Луис Ибанес, Мичел Доналд, Гелор Канга, Дамиен льо Талек (105-Михайло Ристич), Славолюб Сърнич (52-Уго Виейра), Пабло Николас Моуче (57-Джон Руис), Александър Катай.

“Лудогорец”: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Абел Анисе, Светослав Дяков, Джонатан Кафу (70-Върджил Мисиджан), Марселиньо (101-Лукас Саша), Вандерсон, Клаудиу Кешеру (46-Хосе Луис Паломино).

Голям интерес към автомобилен салон София 2019 отчитат вносителите на автомобили в България от всички марки. По време на изложението тази година могат да се видят голям брой премиерни за българския пазар модели, което продължава до неделя. Снимки: Пламен

Скромна на вид 51-годишна пловдивчанка се оказа сред най-издирваните жени в Европа. В рамките на няколко години Радина Жечева успява да прибере спестяванията на десетки хора от цялата страна. Докато прокуратурата се накани да реагира, измамничката си плюе на петите и няма как да излежи 5-годишната си присъда

Травестит заковава от София погнатата за сутеньорска мрежа в Лондон маман Елеонора Василева! Транссексуалният мъж с официално име Марин е разпитан заедно с още две българки по настояване на английските власти, научи "България Днес". За сводническата банда на Острова стана ясно преди броени дни, когато местни медии публикуваха детайли от