Младежите на "Лудогорец" с историческа първа точка

Денислав Александров отнема топката от играч на "Арсенал". СНИМКА: Десислава Кулелиева

"Лудогорец" спечели първата си историческа точка в младежката Шампионска лига. Тимът на Юрий Васев направи 1:1 срещу "Арсенал" на стадион "Георги Аспарухов". В герой се превърна защитникът Преслав Петров, който реализира изравнителното попадение в срещата.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 30-ата минута, когато Нелсън, а после Мейлън опитаха да открият резултата в мача, но ударите минаха покрай вратата пазена от Наумов. Все пак логичното се случи в 33-ата минута, когато Аделайд намери Райс Нелсън, а талантът на "Арсенал" откри резултата. Крилото се разписа и в първата среща между двата тима.

В 41-ата минута Мейлън беше близо до втори гол в срещата, но капитанът на "орлите" Наумов се намеси отлично и спаси вратата си. Това бе и последната любопитна ситуация за първата част.

Второто полувреме отново започна с натиск на "Арсенал". В 50-ата минута бранителят Чиори Джонсън стреля, но пропусна целта. Секунди по-късно и Аделайд пробва късмета си, но кълбото мина далеч от вратата на "зелените".

В 67-ата минута Светослав Ковачев отправи първия изстрел към вратата на Арсенал. Младият страж на гостите се намеси отлично и запази преднината на тима си. В 73-ата минута Лудогорец изравни. Александров центрира от пряк свободен удар, а Преслав Петров отбеляза втория гол за отбора в Шампионската лига.

"ЛУДОГОРЕЦ" - "АРСЕНАЛ" 1:1

0:1 Нелсън (33)

1:1 Преслав Петров (73)

"ЛУДОГОРЕЦ": Наумов, Славов, Великов, Младенов, Петров, Стоянов, Дост, Климентов, Александров (88-Илиев), Цвятков (71-Юнуз 71'), Ковачев (90-Иванов)

Старши треньор: Юрий Васев

"АРСЕНАЛ": Кето, Джонсън, Бола (46-Мургос), МакГийн, Де Грака, Биелик, Койл (90-Драгомир), Аделайд,  Мавидиди, Мейлън, Нелсън

Старши треньор: Андрийс Йонкер

9-килограмов пъпеш отгледаха в свиленградското село Сладун! Сладкият плод е дълъг близо половин метър и е един от най-големите родни екземпляри. Пъпешът израства толкова великански в дома на 72-годишната Гина Койнова. Пенсионерката нито знае сорта на гиганта, нито как е успял да достигне колосалните си размери.

"Раната започна да зараства, но белегът ще остане за цял живот. Не само като тежък спомен, но и като резка на ухото ми." Това заяви пред "България Днес" отец Иван няколко дни след като разбеснял се мъж нападна хора в приюта му в софийското село Нови хан. При злополучното нападение беше засегнато ухото на духовника,

Най-трудното нещо в света! Така човекът амфибия Яне Петков от Сандански определя новото си екстремно предизвикателство. На 7 септември т.г. той ще бъде спуснат в басейн с олимпийски размери, като ще бъде закопчан с белезници и с тежести, напъхан в чувал, който ще бъде завързан. Целта на Петков е да изплува жив от трудната ситуация.