Дунав” допусна разгром 0:4 от „Берое”

„Дунав“ загуби с 0:4 от „Берое“ Стара Загора на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 20-ия кръг на Първа лига и на практика направи илюзорни шансовете си да запази мястото в първата шестица.

Срещата се игра пред празни трибуни, заради санкцията която получиха „драконите“ след последното си есенно домакинство на същия стадион. В главен герой в мача за пореден път се превърна реферът Никола Попов, избран за „съдия №1” в България.

Първо, той се направи че не вижда, как Мапуку поема с ръца топката, преди да изведе Антон Карачанаков и крилото да отбележи първия гол за „Берое” след грубата грешка на защитника Атанас Атанасов. После съдията вдигна червен картон на бранителя на „Дунав” Михаил Милчев, въпреки, че той изби топката и изобщо не докосна Мапуку, което се видя отлично на записа на телевизията. Негърът целият трепереше, мягаше се пред пеналта на „Дунав”, но след отсъденото нарушение изведнъж „оживява” и побугна отново като козичка.

Резултатът междувременно стана 2:0 за „Берое”. Това бе и един от най-слабите мачове на „Дунав” в първенството, осезателно се чувстваше липсата на напусналия Антон Огнянов. След поемането с ръка на Мапуку, грека на Атанасов доведе до включване на Антон Карачанаков от дълбочина и изненада за центъра на русенската отбрана. Озовал се сам срещу Луков, бероецът не сгреши и откри за 0:1 още в третата минута. В 57-ата минута, Михаил Милчев който получи директен червен картон след като изби топката от Мапуку. От прекия свободен удар пък Карачанаков прехвърли стената и вкара за 0:2 в 59-ата минута. Веднага след това отново беройци овладяха топката, организираха бърза атака, Мапуку проби отдясно в неориентираната дунавска отбрана и направи 0:3 в 60-ата минута. Ново попадение отбеляза влезлият като смяна в тима за „Берое“ Виле Салмикиви, който бе намерен непокрит в наказателното поле на „Дунав“ и не сгреши за 0:4 в 79-ата минута.