Дунав” допусна разгром 0:4 от „Берое”

„Дунав“ загуби с 0:4 от „Берое“ Стара Загора на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 20-ия кръг на Първа лига и на практика направи илюзорни шансовете си да запази мястото в първата шестица.

Срещата се игра пред празни трибуни, заради санкцията която получиха „драконите“ след последното си есенно домакинство на същия стадион. В главен герой в мача за пореден път се превърна реферът Никола Попов, избран за „съдия №1” в България.

Първо, той се направи че не вижда, как Мапуку поема с ръца топката, преди да изведе Антон Карачанаков и крилото да отбележи първия гол за „Берое” след грубата грешка на защитника Атанас Атанасов. После съдията вдигна червен картон на бранителя на „Дунав” Михаил Милчев, въпреки, че той изби топката и изобщо не докосна Мапуку, което се видя отлично на записа на телевизията. Негърът целият трепереше, мягаше се пред пеналта на „Дунав”, но след отсъденото нарушение изведнъж „оживява” и побугна отново като козичка.

Резултатът междувременно стана 2:0 за „Берое”. Това бе и един от най-слабите мачове на „Дунав” в първенството, осезателно се чувстваше липсата на напусналия Антон Огнянов. След поемането с ръка на Мапуку, грека на Атанасов доведе до включване на Антон Карачанаков от дълбочина и изненада за центъра на русенската отбрана. Озовал се сам срещу Луков, бероецът не сгреши и откри за 0:1 още в третата минута. В 57-ата минута, Михаил Милчев който получи директен червен картон след като изби топката от Мапуку. От прекия свободен удар пък Карачанаков прехвърли стената и вкара за 0:2 в 59-ата минута. Веднага след това отново беройци овладяха топката, организираха бърза атака, Мапуку проби отдясно в неориентираната дунавска отбрана и направи 0:3 в 60-ата минута. Ново попадение отбеляза влезлият като смяна в тима за „Берое“ Виле Салмикиви, който бе намерен непокрит в наказателното поле на „Дунав“ и не сгреши за 0:4 в 79-ата минута.

Пазарувай в MediaMall.bg - книги, музика, филми и абонаменти

Само няколко месеца след прескъпият ремонт пред НДК за домакинството на европредседателството на България плочките пред Националния дворец се надигнаха. За това сигнализираха столичани разхождащи се около сградата в центъра на

Блъсна ни камион, бяхме двамата с внука ми, но оцеляхме в страшната катастрофа, казва цигуларят на Лили Иванова Цигуларят Венци Такев още не може да дойде на себе си след ужаса, който преживя наскоро. Преди няколко дни музикантът карал колата си по Околовръстното шосе и върху него връхлетял камион.

Една от най-сексапилните спортни половинки в света Кейт Ъптън зарадва мъжете. Актрисата и модел показа секси извивки в новата си фотосесия. Съпругата на бейзболиста Джъстин Верландер позира по бански. Тя е част от новата рекламна кампания на известната марка за бельо "Ямами". Кейт е лице на тазгодишната им колекция бански костюми,