"Атланта" сътвори исторически обрат срещу шампионите от "Кливланд"

Баскетболистите на "Атланта Хоукс" успяха да преодолеят 26-точков пасив и да победят "Кавалерите" в ожесточен сблъсък с 126:125 . Мачът беше под контрола на гостите от Кливланд, но всичко се промени в последната четвърт.

Леброн Джеймс и неговите съотборници започнаха ударно срещата, като на почивката водеха с 65:46. Играчите на "Атланта" изглеждаха обезсърчени, но сътвориха чудо във финалната част и успяха да стигнат до продължения след изравнителния кош на Пол Милсап в заключителните секунди на редовното време. След като стигнаха до допълнителните 5 минути игрово време, домакините имаха психологическо предимство и стигнаха до окончателното 126:125. В продължението голямата звезда на гостите, Леброн Джеймс, беше изгонен, защото записа 6 нарушения и това усложни задачата на неговия тим.

За "Атланта" най-резултатни бяха тежкото крило Пол Милсап и гарда Тим Хардауей Джуниър съответно с 22 и 21 точки. Кайри Ървинг от "кавалерите" пък записа 45 точки, а Леброн се отчете с "трипъл-дабъл" - 32 точки, 16 борби и 10 асистенции.

Въпреки загубата "Кливланд" остава на челното място в Източната конференция, докато "ястребите" заемат петата позиция.

Превод и редакция от espn.com : Михаил Маринов

Известният кримигерой Атанас Мечев, по-популярен като Наско Гаргата, избира с тайфата професионални фотоапарати, видя "България Днес". В компанията на респектиращите си авери разследваният от прокуратурата като тартор на наркобанда Наско доста компетентно боравеше с езика на фотографа при покупката на апарат.

Лошото момче на италианския футбол Марио Балотели има ново гадже. Това е певицата Елоди. Двамата се запознали в Милано, откъдето е изпълнителката. Според близки на нападателя на "Олимпик" (Марсилия) той е лудо влюбен в нея. Тя му отговаряла със същото. Новата любима на Супер Марио подобно на куп негови бивши гаджета има минало на модел.

Единственият, който може да спре Георги Аспарухов да вкарва голове е... съотборникът му Сашо Костов! Забавната история се разиграва по време на мач в Израел, в който "Левски" съсипва от бой домакините от "Апоел". "Сините" водят с 5:0, когато Сашо решава да се избудалка със своя съотборник. Приближава се до Гунди и му казва: "Хайде излизай.