"Локо" (Пд) завърши сезона с победа над шампиона "Лудогорец" като гост (видео)

Представителния тим на "Локомотив" завърши сезона в Първа лига с успех като гост над "Лудогорец" в Разград, съобщи официалният сайт на пловдивския клуб.

"Черно-белите" се наложиха с 2:1 след голове на Камбуров и Мартинович. Дебют с фланелката на "Локомотив" направиха юношите Димитър Законов и Петър Главчев, които влязоха като резерви. Вторият е син на рапъра Ванко 1.

Срещата започна по-добре за "Локомотив" и "черно-белите" можеха да поведат в 9-ата минута. Веселин Марчев бе изведен очи в очи с вратаря Даниел Наумов, но прехвърлящият му удар мина встрани от вратата на "Лудогорец".

Все пак в 31-ата минута гостите поведоха. Дино Мартинович бе съборен в наказателното поле от вратаря на "Лудогорец" и главният късия отсъди дузпа, която бе реализира от Мартин Камбуров.

Капитанът на "черно-белите" можеше да вкара втори гол пет минути по-късно, но техничният му удар мина малко над целта.

В началото на второто полувреме домакините бяха по-активният отбор, но до сериозно положение пред Илко Пиргов не се стигна.

В 65-ата минута диагонален изстрел на резервата Умарбаев бе избит от Даниел Наумов. В 69-ата Пламен Крумов центрира от дясно, а Дино Мартинович засече с глава зи удвои преднината за "Локомотив". В 80-та минута силен шут на Умарбаев бе отразен от стража на домакините.

В 85-ата минута Веселин Марчев бе заменен от Димитър Законов. Това бе дебют за юношата с екипа на "Локомотив".

В 87-ата минута "Лудогорец" върна един гол чрез Томас Цвятков. В последната минута и друг юноша на пловдивчани записа дебют - Петър Главчев замени Димо Мартинович.

"Локомотив" завършва сезона на 5-о място. "Черно-белите" спечелиха 52 точки след 14 победи, 10 равенства и 12 поражения с голова разлика 50:52.

"Манчестър Юнайтед" няма да се раздели с Пол Погба през зимната пауза. Французинът ще остане на "Олд Трафорд", въпреки че мениджърът Жозе Моуриньо го извади от титулярния състав в последните мачове. Двамата са в обтегнати отношения от началото на сезона. Наскоро Специалния стигна дотам, че нарече Погба "вирус", който трови съблекалнята на тима.

Освободеният изпълнителен директор на БДЖ Владимир Владимиров плюе на улицата, видяха папараците на "България Днес". Бившият шеф явно трудно приема новината за съкращението си заради сериозни пропуски в провеждането на обществени поръчки за поддръжка на влаковете и реши да демонстрира и сериозни пропуски във възпитанието си.

Предаде се Евлоги Станоев - Голямата Бирма. Той бе обявен за издирване в средата на септември по обвинения, че е част от банда за производство на нелегални цигари, в която попадат синовете му Антон и Георги. Евлоги Станоев сам се е явил днес в специализираната прокуратура на ул. "Черковна" 90. Той е бил заедно с адвоката си Ина Лулчева.