Григор Димитров - световен шампион!!! (Видео)

Снимки: Ройтерс

Специалният пратеник на "24 часа" Явор Геронтиев отрази мача в реално време

Григор Димитров е най-добрият тенисист в света!

Поне за 2017 г. Българинът победи с 2:1 сета белгиеца Давид Гофен във финала на най-важния турнир за годината.

Ето как се разви мачът:

Димитров - Гофен 0:1

Давид Гофен започна по перфектен начин мача за титлата в АТП финалите, като проби Григор Димитров.

Българинът спаси две точки за пробив, но при третата беше безпомощен.

Димитров - Гофен 1:1

Огледален гейм, Григор пропусна два геймбола, но при третия беше безпощаден.

Димитров - Гофен 1:2

Странен сет се очертава, трети поред с пробив. Димитров се събуди при 0:40, но все пак не успя да се върне в играта.

Димитров - Гофен 1:3

Първи гейм, спечелен от подаващия. Белгиецът си го осигури с два поредна аса в края.

Димитров - Гофен 2:3

Фантастичен ретур на Гофен за малко да обърка Григор, но все пак българинът успя да стигне до първи спечелен гейм на свои подаване.

Димитров - Гофен 2:4

Белгиецът сравнително безпроблемно взема подаването си, което означава поредно задържане на преднината ог един пробив.

Димитров - Гофен 3:4

Бърз гейм за Димитров, след което той се настойва за връщане на пробива, за да не загуби първия сет.

Димитров - Гофен 4:4

Нашият върна най-после пробива, наистина с помощта на две двойти грешки на съперника си.

Димитров - Гофен 5:4

Григор за първи път поведе в мача. В гейма имаше две разигравания, които спокойно могат да спечелят награтата за точка на сезона.

Димитров - Гофен 5:5

Не че нямаше шанс за пробив, но все пак Димитров въобще не стигна до възможност. Все пак изнерви съперника максимално.

Димитров - Гофен 6:5

Българинът направи две двойни грешки, но и дори и това не му попречи да вземе 11-ия гейм и да докара нещата поне до тайбрейк.

Димитров - Гофен 7:5

Григор се пребори, след като съперникът му два-три пъти успя да се спаси от неизбежното, но накрая се предаде.

II сет

Димитров - Гофен 1:0

Григор си взе подаването на нула, сякаш продължава с инерцията от първия сет. въпросът е дали ще успее да пробие по-рано.

Белгиецът все пак се отърси от шокиращата загуба на първия сет. Взе втория гейм във втория сет също на нула.

Димитров - Гофен 2:1

Макар и с малко затруднения Димитров си взе подаването и поведе отново във втория сет.

Димитров - Гофен 2:2

Съперникът на нашия изведнъж намери играта си и взе гейма на нула.

Димитров - Гофен 3:2

Гришо придобива все повече увереност, ударите му стават все повече трудни, дори невъзможни за връщане от белгиеца.

Димитров - Гофен 3:3

Нашият пропусна перфектна възможност да пробие, но трябва да се признае, че съперникът му заигра все едно срещу него пак е Роджър Федерер.

Българинът отново реши, че трябва да прави всичко по трудния начин. Допусна 15:40 с две двойни грешки, след което предаде гейма.

Димитров - Гофен 3:5

Съперникът на българина изведнъж започна да играе изключително уверено, за да поведе с резултат, който може да му гарантира втория сет.

Димитров - Гофен 4:5

Българинът направи всичко, което се искаше от него, за да остане в сета.

Димитров - Гофен 4:6

Лоша работа. Белгиецът играе все по-уверено, а Григор не намира противодействие. Последната титла за годината ще се решава в трети сет.

III сет

Маратонски гейм, в който Димитров успя няколко пъти да се измъкне от пробив и все пак спечели подаването си.

Българинът пропусна да пробие, след като имаше няколко точки за пробив. Накрая обаче белгиецът с три много добри сервиса измъкна гейма.

За първи път от много време Григор Димитров взе гейма си сравнително лесно - само на 15.

Поредна възможност за нашия да пробие, но защитата на белгиеца е невероятна.

За първи път от доста време Димитров взема гейм на нула. Но все пак победата в мача е доста далеч.

Димитров - Гофен 4:2

Григор успя да докара нещата до пробив и го реализира. Макар и след няколко опита.

Димитров - Гофен 5:2

Трудно, но сладко - най-добрият български тенисист е само на гейм от най-голямата победа в кариерата си.

Димитров - Гофен 5:3

Гришо дръпна 40:0 на подаването на съперника, но след това белгиецът изравни, а а след което си взе гейма.

Димитров - Гофен 6:3

Очакваното стана факт - Григор Димитров е световен шампион!

Носителят на "Златната топка" Лука Модрич няма да влезе в надпреварата за трофея тази година. Това стана ясно, след като "Франс Футбол" обяви номинираните за 2019 година. Те са 30 на брой. Сегашният носител на трофея не попада сред тях за първи път в историята, откакто съществува системата със номинации

По всички модни правила е облечена моделката Глория Петкова, видя "България Днес". Красавицата заложи на бели ботуши с дебел ток въпреки горещото време последните дни и ултракъс минижуп за представянето на книга. Въпреки че белите ботуши отдавна са отживелица, в последно време родният хайлайф прибягва към тях, като се придържа към максимата,

Това Део ли е? Не... абе, май е той. Така се обръщаха с камерите на телефоните си столичани зад актьора Иван Бърнев, уловиха го топпапараците на "България Днес". Звездата се разходи като брат близнак на водещия Део из столичните улици и събра очите на феновете, които едва го разпознаха. Досущ копие на певеца водещ Деян Славчев с кислородно руси