"Лудогорец" оцеля в Германия и е на 1/16-финал за Лига Европа, подвиг за Мъри в Прага

Вандерсон вкарва "златния" за "Лудогорец" гол при гостуването в Германия. СНИМКА: РОЙТЕРС

"Лудогорец" се промъкна до 1/16-финалите на Лига Европа след като направи 1:1 при гостуването си на германския "Хофенхайм". На жребия обаче разградчани ще се изправят срещу някой от отпадналите от Шампионската лига отбори. В другия мач от групата "Истанбул ББ" победи с 2:1 "Брага", но остана на точка от шампионите.

В Германия "Хофенхайм" поведе в 25-ата минута след светкавична контра и гол на Филип Охс. Съставът на домакините бе пълен от дебютанти в мъжкия футбол.

"Златният" гол вкара Вандерсон в 62-ата мин. Треньорът на домакините Юлиан Нагелсман избухна срещу съдийството, защото бразилецът си поведе топката с ръка. Малко преди това и вратарят на "Лудогорец" Ренан игра с ръка извън наказателното поле.

6 минути преди края Клаудиу Кешеру, който се появи на почивката на мястото на Яцек Горалски получи директен червен картон, след като изрита отзад Бичакчич и ще бъде наказан за следващия мач. Димитър Димитров-Херо веднага пусна защитника Георги Терзиев на мястото на Вандерсон, за да пази резултата.

В последните секунди домакините имаха няколко уникални положения, но не успяха да вкарат второ попадение. А Мисиджан изпусна на празна врата.

Истински подвиг извърши воденият от Станимир Стоилов-Мъри казахстански "Астана". Той победи с 1:0 при гостуването си на "Славия" в Прага и така елиминира чехите от турнира и продължава напред.

Това обаче може да е последният мач на Стоилов начело на "Астана", след като договорът му още не е подновен, а българският треньор открито заговори за проблемите в клуба.

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш пък изригна с хеттрик при победата на "Динамо" (Киев) с 4:1 над сръбския "Партизан".