ЦСКА с първа загуба като домакин в Суперлигата

Пламен Шекерджиев забива през ръцете на Георги Братоев и Илия Петков. СНИМКА: Lap.bg

Волейболният ЦСКА допусна първа загуба като домакин за сезона в Суперлигата. Воденият от Александър Попов тим отстъпи с 2:3 пред "Нефтохимик 2010" в зала "Васил Симов". "Червените" имат много кадрови проблеми заради контузени състезатели и излязоха с доста нетрадиционен състав. Ветаранът Христо Цветанов бе в ролята на посрещач вместо център, а посрещачът Пламен Шекерджиев трябваше да се изявява като диагонал.

Шампионите се възползваха умело от ситуацията и буквално прегазиха съперника в първата част, която завърши при 16:25. Попов смени Цветанов с невъзстановения от контузия Яни Георгиев, а в средата на втория гейм Стефан Стоянов замени основният разпределител Владимир Станков. ЦСКА се представи доста по-добре и дори имаше шанс да изравни резултата, но това не се получи.

В третия гейм обаче един от основните играчи на гостите - Валентин Братоев, получи травма в показалеца на дясната ръка и бе заменен от опитния Андрей Николов, който обаче през последните години е ползван основно като либеро. На свой ред ЦСКА се хвърли на щурм и след страхотна гонитба в края на частта, успяха да я затворят с 32:30. В четъртия гейм наставникът на "Нефтохимик 2010" Найден Найденов смени разочаровалия с представянето си Жани Желязков с ветерана Петър Христов. Младокът Денис Карягин пък замени Андрей Николов. ЦСКА обаче успя да прати мача в тайбрек, въпреки че атаките му минаваха предимно през Шекерджиев, подкрепян на моменти от рекордьора по възраст и сезони в шампионата Ивайло Стефанов. В петия гейм обаче домакините просто издъхнаха физически и крепоста "Васил Симов" рухна за първи път.

Шекерджиев стана най-резултатен в мача с 26 точки, към които прибави и 10 грешки в атака.

В петък е дербито на кръга между "Нефтохимик 2010" и "Левски София" в Бургас. На 13 ноември пък ЦСКА ще гостува на "сините" в зала "Универсиада".

На дюнери и цигари кара през последно време режисьорът Нидал Алгафари, видяха топпапараците на "България Днес". Видимо наедрял от нездравословните закуски, Нидал бе изловен на улицата с поредната покупка на арабски сандвич. В другата ръка нагизденият в бяла риза бивш пиар стискаше димящ фас. Нездравословно!

Шеф-готвачът Дани Спартак не е изкусен майстор само в кухнята. Бива го и в механиката! Победителят от първия сезон на "Хелс Китчън" бе уловен от папараците на "България Днес" да поправя кола пред столичен ресторант. Спартак излезе директно от кухнята, като даже нямаше време да махне престилката си, с която забърква гурме ястията.

Част от ул.Иван Вазов, която в момента е в ремонт бе превърната в импровизиран тенис корт от група ентусиасти. Игрището се намира в непосредствена близост до къщата-музей на великият писател центъра на София. снимка: Мариа