Олимпийска сеч в биатлона, паднаха фаворитите и българите, германец №1

Арнд Пфайфер

Биатлонът стана като футбола. Много се перчат, но накрая германците печелят. Арнд Пфайфер донесе втората титла от две дисциплини на олимпиадата, като до момента имаше само един сребърен медал на щафета. 30-годишният биатлонист е само с 8 победи за световната купа и една титла на планетата отпреди 7 години. Треньорите го използваха главно за щафети, защото е стабилен.

Пфайфер обаче стреля абсолютно точно в Корея и победи с 4,4 секунди чеха Михал Кръчмар, който има най-добро класиране второ място за световната купа в кариерата си.

Бронзът остана за Доминик Виндиш от Италия, който този сезон също липсва от първите места за световната купа.

Мартен Фуркад, който има пет подиума от пет спринта този сезон направи 3 грешки и остана чак на осмо място. Йоханес Тингес Бьо, който бе с 4 подиума е 31-и с 4 грешки.

Трима от българите влязоха в преследването. Красимир Анев е 37-и с 2 пропуска, Владимир Илиев завърши на 54-о място с 4, а Антон Синапов е 56-и с 3. Отпадна единствено Димитър Герджиков, който бе 81-и от 87 състезатели, отново с 4 пропуска.