Чехия елиминира САЩ с дузпи в хокея, чака дерби с Русия

Петер Кукал

Чехия елиминира САЩ от битката за медалите в мъжкия хокей на олимпиадата след изпълнение на дузпи. Вратарят Павел Франкуц спаси всичките удари на Боби Бътлър, Трой Тери, Марк Алкобело, Райън Донато и Крис Бърк. Колегата му Райън Заполски пуска само гол на Петер Кукал, но и това се оказа достатъчно за крайния успех. Заполски спаси ударите на Томас Кундратек, Доминик Кубалик, Ян Ковар и Мартин Ружичка.

Редовното време и продължението завършиха 2:2. Райън Донато откри за САЩ в 7-ата минута, но н 16-ата Ян Колар изравни. Томас Кундратек изведе чехите напред в 9-ата минута на втората част, но по-малко от 100 секунди по-късно Джим Слейтър изравни. Третата третина завърши 0:0.

Така Чехия отива на победителя от Русия - Норвегия, който е от 9,40 часа българско време.

Краят на традиционният есенния фестивал в Китай предизвика огромно задръстване от автомобили в близост до Тол-станция на магистралата в Женгжу, провинция Хенан, Китай. Снимка: REUTERS /

Бизнесменът Тодор Хаджижеков, станал известен с прякора си Тотко Поршето, който бе погнат за нелегална фабрика за цигари край Костинброд, е оправдан тихомълком! След шумната акция през декември 2012 г. по разбиване на тайния цех Хаджижеков е оневинен окончателно, а сега с юристи подготвя иск срещу прокуратурата за 100 хиляди лева,

Със здрав банкет и кючеци на Азис загря отборът на "Атлетик" (Куклен) за мача с "Левски". Днес храбрият аматьорски тим ще посрещне "сините" в двубой от турнира за Купата на България. За отбора от малкото градче, разположено в полите на Родопите, това ще бъде най-големият мач в цялата му история. Срещата ще се играе в Пловдив,