Русия отново триумфира в хокея след 26 години и пак под олимпийския флаг

Русия успя да спечели олимпийската титла по хокей след невероятна драма срещу Германия. Кирил Капризов вкара победната шайба в 9:40 мин на продължението, след като немците останаха с човек по-малко на леда заради наказание на Патрик Реймер.

Русия поведе в последната секунда на първата част с гол на Вячеслав Войнов, като Капризов бе един от асистентите с Никита Гусев.

В 9:32 мин на втората част удар на Феликс Шулц удари паднал на леда руснак и резултатът бе изравнен.

В 13:21 мин на третата част Русия отново поведе с гол на Никита Гусев, като асистенти бяха Капризов и Павел Дацюк. 10 секунди по-късно обаче немците изравниха с попадение на Доминик Кахун.

Германия докосна титлата в 16:44 мин, когато вкара Йонас Мюлер. След това руснаците останаха с човек по-малко на леда. Вратарят Василий Кошечкин бе изваден, за да се изравнят съставите. И само 56 сек преди финалната сирена Никита Гусев изравни с второто си попадения, като отново асистент бе Капризов. Така нападателят на ЦСКА (Москва) стана национален герой, след като имаше участие във всички голове на финала.

Това бе първа титла на Русия от 1992 година насам, като и тогава отборът бе под олимпийския флаг, както и сега в Корея. За Германия това бе първи финал в историята.

Ашли Коул се оказа в твърде неприятна ситуация на светско събитие. Бившият английски национал бе гост на представянето на нова модна марка. Той бе придружен от приятелката си Шарън Кану. За негова неприятна изненада на масата им бе настанена плейбойката Мелиса Хоу. Именно тя е една от причините за развода на Коул с певицата Черил Туиди.

Бившият футболен мениджър Хари Реднап счупи телевизионен рекорд. Той влезе в новия сезон на риалити предаването "Аз съм знаменитост". В него известни личности оцеляват в джунглата. За участието си Реднап получи хонорар от 500 000 паунда от продуцентите. Това е най-високата сума, която е давана в историята на предаването.

Нападателят на "Ливърпул" Даниел Стъридж е заплашен с изхвърляне от футбола! Звездата на "червените" е обвинен от Английската футболна асоциация в нарушаване на правилата относно залагания на мачове. Стъридж е разследван в продължение на 8 месеца. Обвинението е за периода през януари 2018 г., когато той преминава под наем в "Уест Бромич".