Соколов на крачка от топ 4 на Шампионската лига

Соколов се е устремил към топката преди да я забие мощно в полето на "Тренто" въпреки опита да блокада на бившия му съотборник Филипо Ланца.

Цветан Соколов и съотборниците му от "Кучине Лубе" са само на 2 гейма от участие във финалната четворка на Шампионската лига по волейбол. Те се наложиха с 3:1 като домакини над друг италиански тим - "Тренто", в първата среща от т.нар. "топ 6 плейофи".

Соколов заби 18 точки срещу бившия си отбор, а с 1 повече записа кубинецът с италиански паспорт Османи Хуанторена. Той също дълго време носи екипа на "Тренто". Реваншът е след седмица и "Кучине Лубе" се нуждае от 2 гейма, за да си осигури участие на финалите в Казан. При загуба с 0:3 или с 1:3 ще се играе "златен" гейм.

В същото време клубният отбор на Пламен Константинов успя да спечели само една част при гостуването на "Сър Сейфти Перуджа" в същата фаза от Шампионската лига. "Локомотив" (Новосибирск) се наложи с 26:24 в първия гейм, но след това италианският тим направи пълен обрат и спечели категорично с 3:1.

"Очаквахме, че ще бъде много трудно. Това, което промени хода на мача, бе силният сервис на домакините. Не успяхме да намерим решение срещу тази игра и закономерно загубихме", коментира Константинов.

Със здрав банкет и кючеци на Азис загря отборът на "Атлетик" (Куклен) за мача с "Левски". Днес храбрият аматьорски тим ще посрещне "сините" в двубой от турнира за Купата на България. За отбора от малкото градче, разположено в полите на Родопите, това ще бъде най-големият мач в цялата му история. Срещата ще се играе в Пловдив,

Над 103 000 лева ще заработи Веселин Маринов от тазгодишния си коледен концерт. Предварителните прогнози сочат, че печалбата от традиционна му изява по това време на годината ще е рекордна. Веско обяви, че коледното му творческо празненство тази година ще се проведе на 3 декември в НДК, като това ще е 22-рият му концерт на сцената на зала 1.

Лятото официално си отиде! И идват студ, силен вятър и слани. От днес времето в цялата страна значително се влошава, като високите стойности на температурите и слънчевото време остават като мил спомен. "Чувствителното понижаване на температурите ще се усети във вторник и сряда. Добрата новина е, че в края на седмицата ще има леко повишение на