Това е конструкцията, на която ще бъде поставено мултимедийното табло на ст. “Локомотив”. Снимка: сайт на “Локо” (Сф)

За първи път столичният стадион “Локомотив” ще разполага със съвременно табло. Съоръжението функционира в сегашния си вид от 1985 г., но не е имало подобно.

Преди години със сменящи се железни цифри се показваха промените в резултата.

Последното подобрение, след като Иван Василев стана собственик на “червено-черния” клуб през 2015 г., е поставянето на мултимедийно информационно табло.

На стадиона в “Надежда” вече е издигната конструкцията, на която то предстои да бъде монтирано. Тя се намира в пространството между секторите “А” и “В”.

Българската фигуристка Александра Фейгин се класира на историческото 17-о място на световното първенство в Сайтама (Япония). 16-годишната Саща се представи отлично във волната програма, като записа 108,62 точки. Тя събра обща оценка 165,31 т. Така се предвижи с три места напред спрямо класирането си след кратката програма.

Голмайсторът на "Милан" Кшищоф Пьонтек се развихри и за националния отбор на Полша. Той заби единствения гол за успеха с 1:0 над Австрия като гост. Пьонтек се появи като резерва след час игра, а само десет минути по-късно се разписа с глава. За талантливия футболист това беше едва трето участие в националния тим, но той вече има две попадения.

Финалистът от последното световно първенство Хърватия се измъчи яко при домакинството си на Азербайджан. "Шахматистите" стигнаха до труден успех с 2:1 след обрат. Изненадващо гостите започнаха по-добре. В 14-ата минута удар на Рамил Шейдаев бе спасен от вратаря Ловре Калинич. Пет по-късно отново той вече празнуваше втория си гол с екипа на своята