Домакинът Русия тръгна мощно на световното - 5:0 със Саудитска Арабия

СНИМКА: РОЙТЕРС

Без много напрежение, но с една излишна жертва, домакинът Русия победи 5:0 Саудитска Арабия в първия мач на световното.

Пред 78 011 зрители на стадион "Лужники" още в 13-ата минута Юрий Газински откри резултата с глава след подаване на Александър Головин, а малко преди почивката резервата Денис Черишев направи 2:0 след бърза атака и техничен финта в наказателното поле.

Бившето крило на "Реал" (Мадрид) влезе на мястото на Алан Дзагоев, който се контузи и бе сменен в 24-ата минута.

Това е най-ранната смяна на световно първенство за руския и съветския национален отбор.

Освен това за първи път в мач, който открива шампионат на планетата, се разписва резерва. При това две резерви, защото 3:0 направи влезлият на мястото на Фьодор Смолов скандален нападател Артьом Дзюба. При това едната резерва вкара два гола - за 4:0 се разписа пак Денис Черишев.

Току преди последния съдийски сигнал крайното 5:0 фиксира Александър Головин от пряк свободен удар.

В петък е вторият мач от група А между отборите Египет и Уругвай.

РУСИЯ - САУДИТСКА АРАБИЯ 5:0 (2:0). Голмайстори: Юрий Газински (12), Денис Черишев (43, 90+1), Артьом Дзюба (71), Александър Головин (90+3). Съдия: Нестор Питана (Аржентина). Жълт картон: Александър Головин.

РУСИЯ: Акинфеев, Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков, Газински, Зобнин, Самедов (64-Кузяев), Головин, Дзагоев (24-Черишев), Смолов (70-Дзюба).

САУДИТСКА АРАБИЯ: Абдула, Абдурайк, Осама, Омар, Ясер, Салман, Атаиф (64-Фахад), Тайсер, Салем, Яхия (72-Хатан), Алсахлави (84-Муханад).

Германия нищи канала за крадени тузарски коли, който бе разбит у нас преди 4 месеца, научи "България Днес". Родните криминалисти сгащиха банда, наемала луксозни автомобили от Германия, които отмъквала и докарвала в България. Тук след интервенции по рамата колите били продавани на нищо неподозиращи купувачи.

Григор Димитров няма да вземе участие в традиционния турнир "Некер Къп" на острова на милиардера сър Ричард Брансън. Най-добрият български тенисист не е сред поканените звезди за тазгодишното издание на благотворителната изява. То ще се проведе от 24 до 29 ноември на острова на Брансън - Некер. Вече няколко години Брансън провежда про-аматьорската

Плочките на входа на Южния парк в София откъм бул. Витоша се надигнаха. За това алармираха граждани в социалните мрежи тази сутрин. Случаят отново повдига въпроса за качеството на ремонтните дейности в