Домакинът Русия тръгна мощно на световното - 5:0 със Саудитска Арабия

СНИМКА: РОЙТЕРС

Без много напрежение, но с една излишна жертва, домакинът Русия победи 5:0 Саудитска Арабия в първия мач на световното.

Пред 78 011 зрители на стадион "Лужники" още в 13-ата минута Юрий Газински откри резултата с глава след подаване на Александър Головин, а малко преди почивката резервата Денис Черишев направи 2:0 след бърза атака и техничен финта в наказателното поле.

Бившето крило на "Реал" (Мадрид) влезе на мястото на Алан Дзагоев, който се контузи и бе сменен в 24-ата минута.

Това е най-ранната смяна на световно първенство за руския и съветския национален отбор.

Освен това за първи път в мач, който открива шампионат на планетата, се разписва резерва. При това две резерви, защото 3:0 направи влезлият на мястото на Фьодор Смолов скандален нападател Артьом Дзюба. При това едната резерва вкара два гола - за 4:0 се разписа пак Денис Черишев.

Току преди последния съдийски сигнал крайното 5:0 фиксира Александър Головин от пряк свободен удар.

В петък е вторият мач от група А между отборите Египет и Уругвай.

РУСИЯ - САУДИТСКА АРАБИЯ 5:0 (2:0). Голмайстори: Юрий Газински (12), Денис Черишев (43, 90+1), Артьом Дзюба (71), Александър Головин (90+3). Съдия: Нестор Питана (Аржентина). Жълт картон: Александър Головин.

РУСИЯ: Акинфеев, Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков, Газински, Зобнин, Самедов (64-Кузяев), Головин, Дзагоев (24-Черишев), Смолов (70-Дзюба).

САУДИТСКА АРАБИЯ: Абдула, Абдурайк, Осама, Омар, Ясер, Салман, Атаиф (64-Фахад), Тайсер, Салем, Яхия (72-Хатан), Алсахлави (84-Муханад).

Приближен на сочения за наркобос Виктор Боцев-Джуката отърва панделата! Георги Златков призна, че е участвал в бандата на Джуката за разпространение на дрога, сключи споразумение с прокуратурата и се размина с 2 години условно с 4-годишен изпитателен срок, научи "България Днес". Според прокуратурата Виктор Джуката е ръководил бандата между май и

Силвия Кацарова е съвестен сметкоплатец! Естрадната певицата стриктно следи плащането на задълженията си. Преди дни беше забелязана в офиса на мобилен оператор да се издължава за телефон, интернет и телевизия. Кацарова бе една от малкото клиентки, които си тръгнаха с усмивка, след като джобовете й олекнаха.

Божигол чуква 33 г. с баджанака, Лозанова също идва на празника на бившия, татуира си името на вратаря 33 години празнува днес новата звезда на "Левски" Валери Божинов. "България Днес" научи от отлично запознати източници, че нападателят няма да прави шумен купон. Божигол ще посрещне Христовата възраст у дома.