Национален празник в Русия - “сборная” на 1/4-финал след 4:3 над Испания с дузпи

Националният герой на Русия Игор Акинфеев се радва със съотборниците си след изключителната победа над Испания. СНИМКА: РОЙТЕРС

Националните празници на Русия се увеличиха с още един. 1 юли вероятно ще бъде обявен за Ден на футболната слава, след като националният отбор се класира на 1/4-финал след 4:3 дузпи срещу Испания.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1 след автогол на Сергей Игнашевич в 12-ата минута и гол от дузпа на Артьом Дзюба в 41-ата.

При 11-метровите четиримата първи руснаци вкараха, а вратарят им Акинфеев спаси ударите на Коке и Аспас. Така испанците остават само със загуби срещу домакини на световни първенства - това им е четвъртата.

Треньорът на Русия Станислав Черчесов изненада всички с поредно връщане към уж зачеркната схема с трима защитници. Именно с нея той натрупа 8 мача без победа в подготовката и буквално уби вярата на феновете в успешното представяне. С нея обаче той очевидно искаше да получи числено превъзходство в средата на терена, така необходимо му за възпирането на мобилните халфове на Испания.

Почти цялото първо полувреме тактиката на Черчесов сработи само в дефанзивната си част, при това ненапълно - още в 12-ата минута Асенсио центрира от пряк свободен удар, Игнашевич се опита да пребори връхлитащия към вратата Серхио Рамос и топката от прасеца му влезе във вратата за 0:1.

Това е вторият автогол за Русия на това световно, което означава изравнен рекорд, който досега се държеше еднолично от България. През 1966 г. в Англия Вуцов и Давидов вкарват в собствената си врата срещу Португалия и Унгария.

След 35-ата минута обаче испанците необяснимо върнаха газта и домакините, нахъсвани от 78 011 по трибуните, натиснаха. При едно центриране топката се удари във вдигнатата високо ръка на Жерар Пике и съдията Бьорн Кайперс не се поколеба да свири дузпа въпреки енергичните испански протести. Дзюба не даде никакъв шанс на Де Хеа и изравни.

След почивката испанците очевидно решиха, че с бързане нищо няма да направят, и започнаха с безкрайните си подавания успоредно на централната линия и наказателното поле на домакините. До опасности пред вратата на Акинфеев рядко се стигаше и редовното време логично изтече към продължения при статистика за владеене на топката 75 на 15 процента в полза на испанците.

В 97-ата минута се случи поредно историческо събитие на това световно - за първи път беше направена четвърта смяна. По правилник това вече е разрешено, ако има продължения.

Два пъти испанците искаха дузпа в продълженията, но тя не им бе дадена.

На трибуните бе испанският крал Фелипе VI, който гледа мача с премиера на Русия Дмитрий Медведев.

В следващата фаза "сборная" ще срещне победителя от 1/8-финала Хърватия - Дания.

Харесвам се, не ми пука, фука се Анджи В садо-мазо порноклип лъсна джендърът Анджелина, известна като двойничка на Николета Лозанова. 21-годишният Филип, както е родното й име, не се посвени и веднага след като преминала от мъжки в женски пол, решила да заснема видео със секссъдържание за спомен. "И за това ли ще ме мразите?

Българският снайперист Крум Хаджипетков шашна и най-добрите военни специалисти в Германия, след като уцели портокал от 800 метра разстояние. Това е само един от уникалните рекорди на българина, регистрирани по време на състезание в Германия това лято. Ефрейторът от 31-ви механизиран батальон - Хасково, спира дъха на всички с точния си мерник.

Световна шампионка по гимнастика дарява лентата си от олимпиадата в Рио де Жанейро в подкрепа на каузата "Сърце за пример". Християна Тодорова и куп популярни лица дават лични вещи за благотворителен търг в подкрепа на жени, жертви на насилие. Актрисата Стоянка Мутафова, певиците Нели Рангелова, Михаела Маринова и Сантра,