Франция на финал в Лигата на нациите

Наставникът Лоран Тили и капитанът Тюнюти (на заден план) ликуват след последната точка в мача със САЩ.

Волейболният отбор на Франция ще спори за титлата в първото издание на Лигата на волейболните нации. Възпитаниците на Лоран Тили, които са домакини на финалния турнир, се справиха с 3:2 срещу САЩ в много инфарктен мач. "Петлите" поведоха с 2:0, но допуснаха съперникът им да спечели третата част. В четвъртата обаче те контролираха напълно играта и дори стигнаха до два мачбола. При 22:24 обаче американците успяха да останат в срещата и впоследствие да стигнат до тайбрек след 27:25. Петата част също започна с тотално надмощие на франзуците, но при 5:1 отново последва силна серия на САЩ. Подкрепяни от екзалтираните фенове на стадиона в Лил домакините отново обърнаха резултата в своя ползва и си гарантираха участие на финала. Страхотен мач за Франция изигра младият диагонал Стефан Бойе, който направи 31 точки. Най-резултатен за САЩ бе Матю Андерсън, който приключи с 23.

Съперникът на Франция ще стане ясен по-късно днес след сблъсъка между Русия и Бразилия.

Подведена от двама прокурори да признае убийството на мъжа си Николай Димов. Така Анита Мейзер обясни различните версии, с които излизаше в съдебна зала в продължение на двегодишната сага с Темида.В петък в 9 сутринта силиконовата миска пристигна в Съдебната палата в София, за да застане пред Върховния касационен съд.

Една позабравена класика в спортните двойки "футболист-гимнастичка" се завръща. Юноша на "Левски" се оказа мъжът до капитанката на "златните момичета" от ансамбъла Симона Дянкова, научи "България Днес". Чаровната варненка е с халфа Никола Яначков. Двамата са заедно от няколко години. Запознали са се във Варна,

Десет години след разстрела на футболния бос Николай Попов-Мартеницата свидетел хвърля светлина върху екзекуцията му. Босът на "Локо" (Пловдив) е покосен от три куршума навръх 1 март 2005 г. Ченгетата работят по три версии за покушението - дългове, даден голям заем на известен подземен бос и наркотрафик или контрабанда.