Русия с историческа титла във волейбола

Шефът на международната федерация д-р Ари Граса връчва купата на капитана Дмитрий Ковальов.

Русия стана първият шампион в историята на състезанието Лига на волейболните нации, което се провежда от тази година. "Сборная" грабна титлата след разгром с 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) над домакина на финалния турнир Франция.

Възпитаниците на Сергей Шляпников загубиха само един гейм от четирите си мача, които изигра на стадиона в Лил. Превъзходството на Русия бе отчаяващо на моменти основно благодарение на мощния сервис и почти перфектната блокада.

За най-полезен играч на финалите бе избран топреализаторът на шампиона Максим Михайлов.

"Работихме здраво и това ни донесе успеха, доволен съм от всички състезатели. Надявам се да постигнем успех и на световното първенство", заяви Шляпников. Наставникът на Франция Лоран Тили призна, че съперникът просто е разбил възпитаниците му. "Нямахме кой знае какви шансове срещу този стил на игра и мощния сервис. Радвам се, че не се предадохме нито за миг, дори и когато нещата изглеждаха обезкуражаващи", каза Тили.

След мача за трофея в Лил стана ясно, че следващите три издания на финалите от Лигата ще се проведат в САЩ. Договорът бе подписан във франция между президента на международната федерация д-р Ари Граса и изпълнителния директор на американската централа Джейми Дейвис. Отборът на САЩ спечели бронзовите медали в състезанието, след като се справи с 3:0 срещу Бразилия в малкия финал.

Актьорите от сериала "София ден и нощ" Митко и Коки страдат за изминалите звездни актьорски мигове, разбра "България Днес". Двамата мъжаги бяха засечени в столично заведение, където разговаряха и си припомняха за добрите стари времена, когато славата ги връхлетя покрай играта им в хитовия сериал и не можеха да се отърват от луди фенки.

Ръководството на "Левски" има намерение да глоби нападателя Жерсон Кабрал. Прчината е глупавият червен картон, който футболистът си изкара при загубата с 0:1 от "Черно море". След нея "сините" се смъкнаха на трето място в класирането на Първа лига. Той остави отбора си с 10 човека в 68-ата минута. Това стана,

Жители на столичният квартал Св. Троица запретнаха ръкави и използваха едни от последните слънчеви дни за да облагородят градинката пред кооперацията си. За да я запазят от евентуални посегателства съкооператорите са сложили и кашпи пред новата декоративна