Без голове на почивката в световния полуфинал Франция - Белгия

Франция и Белгия приключиха без голове първото полувреме на полуфинала от световното по футбол в Санкт Петербург.

В сряда ще бъде определен и вторият финалист - на стадион "Лужники" в Москва играят Хърватия и Англия.

Финалът е в неделя, а мачът за третото място - ден по-рано, съответно в Москва и Санкт Петербург.

Треньорът на французите Дидие Дешан направи само една промяна в сравнение с победата 2:0 над Уругвай. В игра се върна изтърпелият наказание Блез Матюиди вместо Корантен Толиса, а схемата не претърпя промяна - 4-2-3-1 с Жиру на върха на атаката, но с Гризман и Мбапе като основна голова заплаха.

Испанският колега на Дешан - Роберто Мартинес, все пак бе подготвил една мини изненада. Като титуляр започна Муса Дембеле, отсъствал в последните два мача. Това подсказа леко оглеждане към тила, защото обикновено на неговото място се появявах по-офанзивните Дрис Мертенс или Яник Ферейра Караско.

Още в 15-ата секунда пробив на Мбапе завърши с центриране към Гризман, но белгийците избиха топката.

В 3-ата минута “червените дяволи” отгтовориха с опасна атака, тръгнала по лявото крило след грешка на Павар, продължила към центъра по веригата Вертонген - Азар - Де Бройне до дясното крило, където Шадли не успя да центрира. Скоро след това Азар сам проби отдясно за първи корнер в мача. Топката беше като залепена за крака му, но все пак не стигна до удар.

В 13-ата минута  Погба отне топката и с дълъг пас по земя пробва да изправи Гризман на очна ставка с Куртоа, но вратарят бе по-бърз.

Последва поредица от грешки в белгийската защита и Азар би от малък ъгъл, вместо да подаде на свободния Лукаку. Секунди по-късно Вертонген върна жеста на Жиру, но Матюиди не успя да овладее топката близо до аутлинията.

Видя се, че защитниците и на двата отбора леко нервничат, отчитайки важността на първата фатална грешка

В 18-ата минута дойде и първият удар в очертанията, отправи го Манюиди, но право в ръкавиците на Куртоа.

Веднага след това последва опасност пред френската врата - удар на Азар и от главата на Варан - в корнер.

Белгийците натиснаха стабилно около 20-ата минута, когато биха трети корнер. След него и силен удар от границите на наказателното поле Алдервейрелд виждаше името си на таблото, но Лорис изби с върха на ръкавиците.

Отговорът на французите беше 50-метров пас към Жиру в наказателното поле, но нападателят не успя да овладее или шутира.

След това бърза размяна на пасове доведе до удар на Ернандес и нов корнер, но за “петлите”. Това беше знак за смяна на собствеността върху инициативата - французите заатакуваха повече и опасен удар на Жиру с глава мина близо до лявата греда на Куртоа, после Гризман би над вратата.

В 33-ата минута перфектна контра трябваше да доведе до гол за Франция. Гризман изведе с дълъг пас Мбапе по дясното крило, младокът от въздуха прехвърли топката към Жиру, но нападателят очевидно не обича да бие с десния крак, защото го направи отчайващо неточно.

Топката не се задържаше във владение на някой от двата отбора повече от минута-две, а повечето подавания бяха по дължината, а не по ширината на терена, което придаваше на играта скоростна динамичност.

В последната секунда на 40-ата минута отново герой след гола си срещу Аржентина за 2:2 можеше да стане десният бек Павар. Той бе изведен в наказателното поле с хитър пас от Мбапе, би прилично като за защитник, но Куртоа реагира перфектно и изби с крак в корнер.

Направи впечатление, че френските опорни халфове Погба и Канте се бяха дръпнали доста назад и посрещаха съперниците между центъра и дъгата на наказателното си поле. Вероятно така искаха да продотвратят появата на свободни зони между тях и централните защитници, пазейки лош спомен какво се случи с Бразилия през първото полувреме на 1/4-финала при сходна ситуация.

Последната дума през първото полувреме обаче беше на белгийците, макар и да не промени двете нули на таблата на стадиона в Санкт Петербург. Де Бройне проби за пореден път отдясно (той сменяше фланговете непрекъснато) и топката през Юмтити неочаквано стигна до Лукаку. Нападателят бе толкова изненадан, че само успя да подложи тяло, но не и да я насочи.

На сестрите от клана Кардашиян-Дженър не им върви с баскетболистите. Кендъл Дженър стана поредната, която си навлече любовно разочарование с високо момче. Моделката се раздели с Бен Симънс. Красавицата и баскетболистът на "Филаделфия Севънти Сиксърс" бяха заедно около година. Краят на връзката им изненада всички зад океана.

Разпитът на Кико завършил, преди да е започнал Машина на времето откриха разследващи по мегаделото срещу сочените за топавтоджамбази Яро, Кико, Лъвицата и компания! Следователи са успели да върнат времето назад, като са записали, че разпитът на един от подсъдимите е завършил близо час преди да е започнал.

Данъци и такси не са най-приятното нещо, за което да се дават пари, а Камен Воденичаров си намери чудесно оправдание, за да не плаща! Щом видя огромните опашки пред районното кметство, актьорът направи обратен и се върна в новата си кола. Преди време апаши задигнаха возилото на тв водещия и той бе принуден да се сдобие с ново.