Шок! Хърватия е на финал на световното след велик обрат 2:1 срещу Англия

Хърватският национален отбор подобри постижението от 1998 г. и се класира за финала на световното първенство по футбол в Русия.

След като преди 20 години тимът от бившата югославска република завърши трети на мондиала във Франция, сега си осигури най-малко второ място.

В знаменит мач на московския стадион "Лужники" хърватите губеха на полувремето 0:1 от Англия, но успяха да изравнят след почивката и да вкарат победен гол във второто продължение.

Негов автор в 109-ата минута беше Марио Манджукич, който малко преди това се контузи и бе на път да напусне.

Англичаните откриха резултата още в 5-ата минута от пряк свободен удар, изпълнен прекрасно от Киърън Трипиър.

Преди почивката хърватите сякаш не се бяха възстановили от двата поредни мача преди това, спечелени от тях след продължения и дузпи.

След почивката обаче момчетата на треньора Златко Далич установиха пълен контрол и не само изравниха в 68-ата минута чрез Иван Перишич, но и изпуснаха да решат мача още в редовното време.

Пак Перишич удари и гредата, а поне още три-четири пъти хърватски футболисти бяха в позиции, удобни за гол.

Но пък така радостта им беше още по-сладка, а за англичаните остана поредно разочарование, че и след това световно "футболът няма да си дойде у дома", както се пее в популярната напоследък песен.

Ашли Коул се оказа в твърде неприятна ситуация на светско събитие. Бившият английски национал бе гост на представянето на нова модна марка. Той бе придружен от приятелката си Шарън Кану. За негова неприятна изненада на масата им бе настанена плейбойката Мелиса Хоу. Именно тя е една от причините за развода на Коул с певицата Черил Туиди.

Бившият футболен мениджър Хари Реднап счупи телевизионен рекорд. Той влезе в новия сезон на риалити предаването "Аз съм знаменитост". В него известни личности оцеляват в джунглата. За участието си Реднап получи хонорар от 500 000 паунда от продуцентите. Това е най-високата сума, която е давана в историята на предаването.

Нападателят на "Ливърпул" Даниел Стъридж е заплашен с изхвърляне от футбола! Звездата на "червените" е обвинен от Английската футболна асоциация в нарушаване на правилата относно залагания на мачове. Стъридж е разследван в продължение на 8 месеца. Обвинението е за периода през януари 2018 г., когато той преминава под наем в "Уест Бромич".