"Левски" остава на върха след 2:1 над "Етър" на "Ивайло"

Снимка: Ангел Ганцаров

"Левски" победи с 2:1 "Етър" (Велико Търново) в мач от 6-ия кръг на първенството в Първа професионална лига.

Пред почти пълните трибуни на стадион "Ивайло" "сините" записаха четвърта поредна победа, която ги остави на върха на класирането.

Столичани вече имат 16 точки, като няма да могат да бъдат изместени от първото място преди срещата с "Берое".

Вторият ЦСКА е с 12 точки, но има мач по-малко.

Първата част беше изцяло на момчетата на Славиша Стоянович, които поведоха с два гола.

Жерсон Кабрал (26) и Станислав Костов (45) отбелязаха във вратата на Христо Иванов.

Веднъж гредата и отлично спасяване на вратаря попречиха на гостите да водят с по-голям резултат.

След почивката "Етър" опита да се върне в мача, като реализира един гол чрез Флорент Боджадж в 63-ата минута за крайното 1:2.

Споразумение! Тази дума огласяше вчера спецсъда по делото срещу сина на изчезналия Йоско Костинбродския – Иван, и още 17 души за бандата за наркоразпространение и подготовка на убийства на разследващи. По-голямата част от подсъдимите са навити да се признаят за виновни и да сключат сделка с прокуратурата за смешно ниски наказания,

Репликата "Има Господ" стана един от мотивите на съда да отстрани от поста му шефа на НОИ в Силистра Милен Пенчев! Думите са изречени от съпругата на Пенчев - Силвия, майка на поп звездата Тита. Религиозната констатация е отправена от Силвия към служителката Костадинка Андонова на работното й място в края на март и е чута от други чиновници.

Иван Бандаловски се прояви като прилежен гражданин, събирайки грижливо в найлоново пликче отпадъците си и изхвърляйки ги в контейнер, видя "България Днес". Облечен спортно и с повдигнат крачол, вероятно за да се вижда по-ясно една от татуировките на крака му, футболистът чинно отиде до кофата за смет.