България тръгна с победа в Лигата на нациите след два гола на Краев

Божидар Краев отбелязва първия си гол във вратата на Словения. СНИМКА: РОЙТЕРС

България направи отличен старт в новия турнир на УЕФА Лига на нациите с 2:1 над Словения в Любляна. И двете попадения бяха на бившия нападател на "Левски" и настоящ на датския "Мидтиланд" Божидар Краев.

Нашите откриха още в 3-ата минута, когато Кирил Десподов чукна една избита топка към Божидар Краев, който с удар от границата на наказателното поле прониза Белец.

В 40-ата минута обаче проспасме едно центриране от ляво и между Георги Костадинов и Божидар Чорбаджийски Миха Зайц засече топката с глава и я прати в мрежата на Пламен Илиев.

В 59-ата минута Ивелин Попов изведе Краев сам пред вратаря Белец, който не успя да овладее топката и нападателят я прати в мрежата.

До края на мача домакините имаха доста повече положения за гол, но Георги Костадинов удари греда в 77-ата минута.

На трибуните на стадион "Стожице" в Любляна бе и президентът на УЕФА Александър Чеферин.

СЛОВЕНИЯ: Вид Белец; Нейц Скубич, Аляж Струна, Боян Йокич; Ясмин Куртич, Рене Кърхин (66-Роман Безяк); Кевин Кампъл (82-Амир Дервишевич), Миха Зайц, Бенжамин Вербич; Андраж Шпорар (73-Томаж Матавж).

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев; Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Васил Божиков (46-Ангел Лясков); Симеон Славчев, Георги Костадинов, Тодор Неделев (82-Иван Горанов); Иван Бандаловски, Кирил Десподов, Божидар Краев (72-Мартин Райнов); Ивелин Попов.

В другия мач от нашата група следващият ни съперник Норвегия разпиля Кипър с 2:0. Стефан Йохансен вкара головете в 21-ата и 43-ата минута.

В мегадербито от най-висшата дивизия на последните два световни шампиона Германия и Франция завършиха кротко 0:0. Все пак домакините имаха повече шансове, но дебютантът Ареола бе изключително силен на вратата. На световното той влезе в историята като първия, станал шампион на планетата, без да има и минута за националния отбор.

В дивизия B Уелс унижи Ирландия с 4:1 след попадения на Том Лоурънс (6 мин), Гарет Бейл (18), Арън Рамзи (36) и Конър Робъртс (55). Шон Уилямс върна един гол в 66-ата мин.

Най-много мачове се изиграха в дивизия D. В група 1 Грузия унижи 2:0 Казахстан на Станимир Стоилов като гост. Георги Чехветадзе вкара историческия първи гол в Лигата на нациите в 69-ата мин, а само две по-късно Сергей Малий си вкара автогол. Латвия и Андора завършиха 0:0. В група 4 Армения надви с 2:1 Лихтенщайн. Маркос Пицели откри в 30-ата минута, но в 33-ата тимът от княжеството изравни чрез Сандро Волфингер. Тигран Барсегян донесе успеха на домакините в 76-ата мин. Македония пък разби с 2:0 като гост Гибралтар. Иван Тричковски откри в 19-ата, а в 35-ата Егжиян Алиоски добави още един в 35-ата.

На свобода е пуснат 20-годишният компютърен специалист Кристиян Бойков, обвинен за хакването на данни от системата на НАП. Ден след ареста му Софийската градска прокуратура реши да пусне младежа срещу подписка и да го освободи незабавно от следствения арест на "Г.М. Димитров". Разследващите са събрали допълнителни доказателства по делото,

Министерски съвет е най-доброто място за вдъхновение за карикатуриста Чавдар Николов. Майсторът на рисуваната сатира бе изловен от топпапараците на "България Днес" да обикаля около властовите сгради на бул. "Дондуков", нарамил торбичка с най-ценното си - материали за шаржове. Николов очевидно е готов, щом види някой управник,

Мая Манолова дъх не може да си поеме от работа. Омбудсманът проведе сериозен разговор по телефона, след което забърза крачка явно за важна делова среща. Макар динамичното си всекидневие, Мановола поддържа стилен външен вид, като се започне от фризурата й, минава през бутикова чанта и завършва с обувките й.