Жиру вкара след 11 месеца за Франция и донесе победа на световния шампион

Оливие Жиру е облекчен след попадението си за победата на Франция с 2:1 над гостите от Холандия. СНИМКА: РОЙТЕРС

Титулярният нападател на световния шампион Франция Оливие Жиру приключи с головата си суша в първия домакински мач на “петлите” след мондиала в Русия през това лято.

В Париж домакините приеха Холандия в първата си среща от Лигата на нациите. Жиру донесе успеха с 2:1 пред 76 452 зрители на “Стад дьо Франс”.

Килиан Мбапе откри резултата за Франция в 14-ата мин. В началото на втората част холандският защитник Матис де Лигт направи много груб шпагат в краката на Жиру. Усман Дембеле стана веднага да разгрява, но нападателят на английския “Челси” направи знак, че ще продължи да играе.

В 67-ата мин Райън Байбел изравни. 7 мин по-късно Жиру се разписа победно.

Попадението бе първо за него с фланелката на националния отбор от 11 месеца. На 10 октомври миналата година таранът вкара за успеха с 2:1 в квалификационната група за световното първенство в Русия, в която бе и българският национален отбор.

“Победата беше важна част от този прекрасен мач. Много съм щастлив за Оливие Жиру. Нападателите имат трудни периоди, когато не вкарват много. Жиру е важна част от нашата игра. Отбеляза чудесен гол, който стана и победен. Радостни сме от този труден успех”, заяви след мача селекционерът на световния шампион Дидие Дешан.

След мача срещу Холандия френските национали показаха на феновете си трофея за световен шампион и отпразнуваха с тях големия успех.

Със завърналите се в отбора след бойкот звезди Дания удари с 2:0 Уелс в друг мач от Лигата на нациите. И двете попадения отбеляза халфът на английския “Тотнъм” Кристиан Ериксен. Датчаните са в конфликт с федерацията заради лични рекламни договори.

Харесвам се, не ми пука, фука се Анджи В садо-мазо порноклип лъсна джендърът Анджелина, известна като двойничка на Николета Лозанова. 21-годишният Филип, както е родното й име, не се посвени и веднага след като преминала от мъжки в женски пол, решила да заснема видео със секссъдържание за спомен. "И за това ли ще ме мразите?

Българският снайперист Крум Хаджипетков шашна и най-добрите военни специалисти в Германия, след като уцели портокал от 800 метра разстояние. Това е само един от уникалните рекорди на българина, регистрирани по време на състезание в Германия това лято. Ефрейторът от 31-ви механизиран батальон - Хасково, спира дъха на всички с точния си мерник.

Световна шампионка по гимнастика дарява лентата си от олимпиадата в Рио де Жанейро в подкрепа на каузата "Сърце за пример". Християна Тодорова и куп популярни лица дават лични вещи за благотворителен търг в подкрепа на жени, жертви на насилие. Актрисата Стоянка Мутафова, певиците Нели Рангелова, Михаела Маринова и Сантра,