Испания донесе най-тежката загуба в историята на Хърватия (Видео)

Капитанът на Испания Серхио Рамос е подскочил от радост след гола си срещу Хърватия. Защитникът вкара за 5:0, а на стадиона в Елче домакините спечелиха мача от Лигата на нациите с 6:0. СНИМКА: РОЙТЕРС

След най-големия успех понякога идва и най-големият провал. Точно това се случи на хърватския футбол.

Два месеца след като стана световен вицешампион, тимът на треньора Златко Далич записа най-тежката загуба в историята на родината си.

На стадиона в Елче Испания разгроми с 6:0 хърватите в среща от група 4 на лига А на Лигата на нациите. В състава на гостите бяха 6-има титуляри от руския мондиал - капитанът Лука Модрич, Иван Ракитич, Марсело Брозович, Симе Върсалко, Домагой Вида и Иван Перишич.

През втората част на първото полувреме Саул и Марко Асенсио се разписаха за домакините, а вратарят Ловре Калинич си вкара автогол. След почивката Родриго, Серхио Рамос и Иско направиха срама на хърватите голям.

Преди този двубой най-голямата загуба за хърватския футбол бе 1:5.

Два пъти разгромното поражение идва от Германия. Това става по време на Втората световна война - през 1941 и 1942 г.

Преди 9 г. Англия удря със същия резултат хърватите.

За Испания пък двубоят в Елче бе 38-ият домакински мач поред, в който националният отбор не записва загуба. За последно иберийците паднаха у дома през 2003 г. - 0:1 в европейска квалификация.

В друга среща от лига А Белгия спечели с 3:0 гостуването си на Исландия. Така треньорът Роберто Мартинес е със статистика 16 победи, 1 равенство и 1 загуба.

На дюнери и цигари кара през последно време режисьорът Нидал Алгафари, видяха топпапараците на "България Днес". Видимо наедрял от нездравословните закуски, Нидал бе изловен на улицата с поредната покупка на арабски сандвич. В другата ръка нагизденият в бяла риза бивш пиар стискаше димящ фас. Нездравословно!

Шеф-готвачът Дани Спартак не е изкусен майстор само в кухнята. Бива го и в механиката! Победителят от първия сезон на "Хелс Китчън" бе уловен от папараците на "България Днес" да поправя кола пред столичен ресторант. Спартак излезе директно от кухнята, като даже нямаше време да махне престилката си, с която забърква гурме ястията.

Част от ул.Иван Вазов, която в момента е в ремонт бе превърната в импровизиран тенис корт от група ентусиасти. Игрището се намира в непосредствена близост до къщата-музей на великият писател центъра на София. снимка: Мариа