Валери Божинов се разписа след 400 без два дни

Снимки: Десислава Кулелиева СНИМКА: Дeсислава Кулeлиeва

“Ботев” (Враца) измъкна 1:1 от “Витоша” в Бистрица

Валери Божинов направи голов дебют за 15-ия отбор в кариерата си “Ботев” (Враца).

Той откри резултата при равенството на новака в елитната ни група срещу “Витоша” на стадиона в Бистрица.

Това бе първият му гол в официален мач от 12 август 2017 година, или преди 398 дни, когато откри резултата за “Лозана” при победата с 3:1 над петодивизионния “Пайдемьолин” за купата на Швейцария.

СНИМКА: Десислава Кулелиева

След това за “Риека” не успя да се разпише.

Божинов вкара в 27-ата минута, след като намери с пас от центъра Петър Атанасов, който му центрира обратно и от ждроб бившият играч на “Манчестър Сити” и “Ювентус” откри резултата.

СНИМКА: Дeсислава Кулeлиeва

10 минути по-късно обаче Ивайло Лазаров изравни. След това съдията Станислав Ставров подмина нарушение срещу Григор Долапчиев в наказателното поле на гостите.

През втората част “Витоша” изпусна няколко уникални положения да спечели мача.

В 80-ата минута Божинов бе сменен от Валери Домовчийски.

Дебютът на Божинов бе уважен и от националния селекционер Петър Хубчев, който изгледа двубоя от трибуните на кокетния стадион в Бистрица. Имаше и доста хора от Враца на мача.

Поетесата Надежда Захариева търси стихове на улицата. Топпапараците на "България Днес" изловиха вдовицата на великия Дамян Дамянов да дири вдъхновение в най-острия студ, оглеждайки минувачи и сгради с напрегнато изражение. Въпреки че вече е в добро здраве, поетесата нито веднъж не се усмихна на някого,

Вратарят на "Евертън" и Англия Джордан Пикфорд може да премине в "Манчестър Юнайтед" през зимата. Ръководството на "червените дяволи" гласи 24-годишния страж за заместник на Давид де Хеа. Договорът на испанеца с клуба е до лятото на 2020 година. В момента преговорите за продължаването му са преустановени.

Борислав РАДОСЛАВОВ "Мечтая да работя и сама да изкарвам пари, за да живея нормален живот. Мога да шия всякакви дрехи - рокли, блузи, панталони, поли. Събирам пари, откъдето успея, за да си купя електронна шевна машина." Това споделя пред "България Днес" столичанката Даниела Стаменова. Жената е с два ампутирана крака след лекарска грешка.