"Лудогорец" докосва титлата през декември, направи 1:1 с ЦСКА

Кирил Десподов овладява топката пред погледа на Сисиньо. СНИМКА: Румяна Тонева

"Лудогорец” докосва титлата още през декември, след като не загуби при гостуването си на ЦСКА в София. Разградчани завършиха 1:1 и така запазиха преднината си от 6 точки пред “червените” и 7 пред “Левски” в класирането.

Така ЦСКА още няма победа в София над съперника, като в 11 мача седем са завършили наравно, а 4 пъти победата бе за “Лудогорец”.

Публиката на “червените” избесня заради съдийството на Николай Йорданов, когато в последните секунди Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле от Лукас Саша, но не последва реакция. Преди това съдията пък даде смешните две минути продължение на втората част, въпреки че те бяха загубени само при втория жълт картон на Сисиньо в 89-ата минута. Това предизвика наставника на ЦСКА Нестор Ел Маестро да се строполи на тревата в знак на покруса.

Клаудиу Кешеру откри резултата след изпълнение на корнер в 29-ата минута. Той бе изпълнен от Вандерсон, Антон Недялков отклони с глава и топката попадна на тази на румънеца, който я заби в мрежата.

Домакините стигнаха до равенството чак в 67-ата минута, когато Станислав Манолев намери с перфектно центриране Кирил Десподов, който от воле вкара за 1:1.

По принцип положенията не изобилстваха в двубоя. Повече бяха нарушенията, като Николай Йорданов регистрира доста още през първата част.

“Определено треньорът ни повиши тона на почивката, посочи ни грешките и заради това успяхме да изравним”, заяви голмайсторът на ЦСКА Кирил Десподов.

“На феновете просто започна да им писва вече да ни режат”, допълни нападателят.

Въпреки странното решение в края на мача Николай Йорданов направи доста добър мач, като отново доказа, че е най-добрият ни съдия в момента и несправедливо бе съсечен от международната ранглиста.

“Чисто математически съм доволен от резултата, защото запазихме преднината си. Но съжалявам за това, че изпуснахме победата. ЦСКА подходи доста дефанзивно в двубоя, игра с дълги топки, за което бяхме напълно готови. Да, може да се каже, че изпуснахме трите точки. Изненада ни титулярното място на Вальо Антов, защото на негово място вярвах, че ще играе Тиаго. За мен вторият жълт картон на Сисиньо е справедлив. Съдията се справи отлично след напрежението, което бе създадено около него”, заяви наставникът на гостите Антони Здравков.

Николай Йорданов има ръководени вече 31 мача на “Лудогорец” в първенството, като за 10-и път мач на разградчани завършва наравно. Всичко останало е победи за шампионите.

“Продължаваме да показваме умора заради непрекъснатия цикъл сряда-събота. Но владеехме топката над 60 на сто от времето, което показва, че контролирахме мача”, допълни Здравков.

“Малко съм разочарован от равенството. След изравняването имаше само един отбор на терена. “Лудогорец” трябва да е щастлив от спечелената точка”, заяви наставникът на ЦСКА Нестор Ел Маестро след двубоя.

Сърбинът дори отново проговори на чист български, явно афектиран от равенството с лидера в първенството.

“За мен този мач бе абсолютно безпредметен за класирането. Защото “Лудогорец” си свърши работата през миналата седмица, когато играхме срещу “Славия”, заяви още сърбинът.

“Нещата, които се случиха в края, не са добри за българския футбол. Съжалявам за моето участие в тях. Но имах чувството, че съдията няма да ни позволи да победим. Гледах мача на “Левски” в сряда. Там бе дадена дузпа. Ако това бе дузпа, значи срещу “Славия” имахме пет дузпи”, категоричен бе Ел Маестро.

Полицията взе извънредни мерки, за да изведе съдийската бригада и гостите от стадиона. Всички подходи бяха блокирани, все едно ставаше въпрос за война.

Има много голяма вероятност тази година да няма церемония за награждаване на най-добрия съдия в България след невероятните скандали през последните месеци.

Решението ще бъде взето в близките дни, но според специалистите няма достоен за приза, който се дава за справедливост на терена.

Варненският адвокат Светослав Бързанов е обвинен като тартор на сводническата банда, в която за участник е сочен ММА боецът и герой от "ВИП брадър" Деян Топалски, научи "България Днес". След като столичен адвокат бе заключен за втори път като бос на оръжейна банда, сега колегата му варненски юрист ще отговаря за склоняване към проституция.

Данъчните органи в Испания ще внесат иск срещу Шакира за три престъпления. Половинката на защитника на "Барселона" Жерар Пике ще се изправи пред наказателно производство за измами. Разследванията, започнали в началото на годината, установили, че певицата е скрила 14,5 млн. евро между 2012 и 2014 г. Това са данъци върху доходите й,

"Златното момиче" Невяна Владинова покори още един връх. Този път не на килима за художествена гимнастика. Красавицата се качи на най-високата сграда в света - "Бурж Халифа" в Дубай. Небостъргачът със своята обща височина от 828 метра е най-високата конструкция, строена някога. Строителството му започва на 21 септември 2004 година,