Иво Балабанов с отлично бягане на Шабла рън

Няколко от най-добрите български бегачи при мъжете се състезаваха във второто издание на шосейния пробег – Шабла рън на 21 април.

Надбягването, което е част от инициативата на движението „Рън България“ на БФЛА, бе с основна дистанция 14.1 км и къса дистанция 2.7 км. Дългата дистанция от състезанието е старт-финал градския стадион и минава през нос Шабла, където е най-източната точка на България.

Националите Иво Балабанов и треньорът му Йоло Николов започнаха да трупат преднина още в първите километри, за да се откъснат от основния си съперник Шабан Мустафа – многократен шампион и медалист на планинско бягане, маратон и кроскънтри.

Иво бе в страхотна форма и завърши убедително напред за 44:34 (средна скорост 3:10 мин/км). Николов бе втори с 46:17 пред Мустафа – 47:18. Четвъртият, който слезе под 50 минути на дистанцията бе Йордан Петров – 49:26. Минaлогодишният победител Павел Павлов завърши осми, въпреки че подобри времето си от миналата година с повече от 2 минути - 54:14 (56:18 през 2018-а).

При жените победителка бе варненката Бояна Папазова, която измина дистанцията за 1:13:40. Папазова е член на варненския клуб за бягане „Фит ту рън“, а не гови представителки заеха също трето, четвърто и шесто място.

Европейската шампионка на 400 м от 2006-а и национална рекордьорка на 400 м и 400 м с препятствия – Ваня Стамболова стартира на късата дистанция, където бяга с местни деца.

Стамболова, бившият световен шампион на 200 м – Николай Антонов и кметът на община Шабла Мариян Жечев наградиха първите шест при мъжете и първите шест при жените.

Основният партньор на „Рън България“ Спорт Депо подари шест ваучера за спортна екипировка на най-бързите три при мъжете и жените.

Следващият кръг на „Рън България“ е на 6 май в Хисаря.

Една от най-сексапилните дами във футбола Алекс Морган обяви бойкот на Доналд Тръмп. Звездата на американския национален отбор няма да уважи покана за Белия дом, ако тимът триумфира със световната титла. Причината за това е солидарност със съпруга й Сервандо Караско. Той е мексиканец, а самата Алекс не е съгласна с имиграционната политика на

Легендарният английски футболист Гари Линекер има нова жена до себе си. Дамата, която спечели сърцето му, е популярна телевизионна кулинарна водеща. Това е доста по-млата от него Гизи Ерскин. Тя е на 39 години, докато Линекер е на 58. Бившият нападател се раздели със съпругата си Даниел Бъкс преди две години.

Дъщерята на Бърни Екълстоун - Тамара, е имала сериозна разпра с майка си Славица. След нея двете не си говорили почти година. Преди това бившата жена на екс собственика на Формула 1 и дъщеря й бяха изключително близки. Причината за скандала между тях е вмешателството на Славица в живота на наследничката й.