"Лудогорец" шампион за осми път поред след 4:1 над "Черно море" (Снимки)

СНИМКА: РОЙТЕРС

"Лудогорец" спечели осмата си поредна титла в българското футболно първенство!

Разградчани разгромиха в последния мач "Черно море" с 4:1 у дома и си осигуриха първото място независимо от резултата в мача на прекия си конкурент ЦСКА.

"Червените" обаче дълго време не успяваха да пробият отбраната на гостуващия "Ботев" и завършиха 0:0, като по този начин доказаха, че претенциите им за разбиване на монопола на "Лудогорец" в последните осем години са неоснователни.

Снимки: Румяна Тонева

Едва в 90-ата минута Жоржиньо успя да пробие изключителния вратар на "Ботев" Даниел Кайзер, с което намали преднината на върха само на една точка.

Димо Бакалов откри резултата на "Лудогорец Арена" още в 10-ата минута след грешка на младия вратар на "Черно море" Иван Дичевски и чудноват рикошет.

Гостите, които бяха без шестима титуляри, извадени според слухове след провал на детектора на лъжата, изравниха бързо.

В 23-ата минута Родриго центрира отдясно и Жоржиньо засече от въздуха за 1:1.

Оттук до края мачът се превърна в рецитал на централния нападател на "Лудогорец" Якуб Свирчок, който с хеттрик осигури поредната титла на "Лудогорец".

Полякът вкара още преди почивката за 2:1, възползвайки се в 33-ата минута от груба грешка на Патрик Андраде, който направи му асистира, за да вкара за 2:1.

Следващите си два гола Свирчок реализира в 58-ата и 71-ата минута.

Бившият министър и настоящ партиен лидер Петър Москов опъна здраво нервите на МВР. Десният водач паркира безцеремонно джипа си под носа на институцията, точно на забранения ъгъл на улицата, видяха топпапараците на "България Днес". Ексздравният шеф не се притесни от близкото присъствие на куп униформени и хукна да си купува храна за вкъщи

Актрисата Виолета Марковска заприлича на истински ескимос, видяха папараците на "България Днес". Мария Чеканова от сериала "Столичани в повече" отиде до магазина сгушена в дебело зимно яке, а повече от половината й лице бе закрито от вълнен топъл шал. Екипирана от главата, но не и до петите. Актрисата бе забравила да закопчае ботите си и

По бизнес срещи в луксозно столично заведение бе забелязан от "България Днес" Йордан Динев. Предприемачът се сля с останалите посетители, облечен в яке, а не със скъпарски кюстюми и палта. Компания му правеше млад здравеняк, който елегантно го настани на задната седалка и шофираше по натоварените софийски улици