"Манчестър Сити" и "Уулвърхемптън" на финал

Хосеп Гуардиола СНИМКА: РОЙТЕРС

"Манчестър Сити" победи  "Уест Хем" с 4:1 във втория полуфинал от Азиатската купа на Висшата лига, която се разиграва в китайския град Нанджинг.

"Уест Хем" поведе с гол на Марк Нобъл от дузпа в 26-ата минута.

До края на първото полувреме обаче "гражданите" обърнаха резултата в своя полза.

Първо Давид Силва изравни в 34-ата минута, а две по-късно юношата на клуба Лукас Нмеча се разписа също от дузпа.

През втората част Рахим Стърлинг се разписа на два пъти, съответно в 59-ата и 72-ата минута.

Първият гол на английския национал дойде след асистенция на Лерой Сане, а втория - след комбинация между него, Сане и Де Бройне.

Въпреки успеха мениджърът на "Сити" Хосеп Гуардиола остана недоволен от представянето на възпитаниците си.

Преди това в първия полуфинал "Нюкасъл" загуби с 0:4 от "Уулвърхямтън".

"Уулвс" поведоха рано с удар от наказателното поле на Диого Джота.

В края на първата част "вълците" удвоиха резултата чрез Гибс-Уайт, който стреля от дъгата на наказателното поле и преодоля вратаря на Нюкасъл Фреди Удман.

Резултатът стана класически с второ попадение на Джота още преди края на първата част отново с удар от близко разстояние.

В 81-та минута младокът Алан си отбеляза автогол след корнер на "Уулвърхямтън" за крайното 4:0.

За някои предаването "Фермата" може да е само шоу, но за други е фактор, променящ живота! Риалитито се оказва съдбоносно за Красимира и Димитър Калайджиев, които след края на предаването продължават да поддържат изключително близки взаимоотношения. "България Днес" засече двойката в столичен ресторант да обядват, а впечатление прави,

Безценно монетно съкровище, открито у нас, ще бъде показано за първи път. Находката е без стойност във финансово изражение, понеже подобни аналози не са известни до момента. Съкровището е намерено под ръководството на археолога Ивайло Кънев от Националния исторически музей в крепостта Балък дере, близо до Ивайловград

Женският национален отбор по борба отново отсрами най-българския спорт. Момичетата бяха на ниво, а Тайбе Юсеин имаше силна година. Специално за читателите на "България Днес" треньорът на представителния тим направи обзор на сезона. - Г-н Касабов, ако теглите една черта, повече доволен или повече недоволен сте от годината