Националите по волейбол са в топ 4 на Европа до 17 години!

Националите на България по волейбол до 17 г.

Националният отбор на България по волейбол постигна четвърта поредна победа на европейското първенство до 17 г. в София - играчите на Мартин Стоев пречупиха и обърнаха Финландия до 3:1 (18:25, 28:26, 25:13, 25:23). Успехът над финландците отвори вратата на младите български “лъвчета” към полуфиналите, а след като Франция победи Турци с 3:0 мястото на България в топ 4 на Европа стана сигурно.

В четвъртък от 17,30 час в столичната зала “Христо Ботев” е последният двубой на българите от груповата фаза - директната битка за първото място в нашата група срещу французите. И двата тима имат по 4 успеха, но всички на "петлите" са с по 3:0.

На финалите на Евро 2018, което се провежда в София, участват 12 отбора, разделени в 2 групи. Първите два от групите продължават на полуфинал и в битката за медалите, като победителите срещат вторите в другата група. Третият и четвъртият в двете групи играят за разпределение на местата от 5-о до 8-о. Чехия, Полша, Италия, Португалия и Русия спорят за челните места в другата група до последно, а за Гърция е ясно, че остава на шесто място в Група 2. Полуфиналите в зала "Христо Ботев" са в събота, а мачовете за титлата и за бронзовите медали - в неделя.

Мачът на България с Финландия бе драматичен. Съперникът поведе, българите дръпнаха във втория гейм, но в края го спечелиха с мъка 28:26. В третия разбихме съперника с 25:13. Поведохме и в четвъртия, но допуснахме обрат. Финландия водеше 23:21, но с 4 поредни точки България взе гейма и мача. Георги Татаров записа 16 точки, а Алекс Николов - 14.

С присъда заради неизпълнен договор се е уредила фирма на героя от ъндърграунда Димитър Вучев-Демби, показа проверка на "България Днес". С решение на Пловдивския районен съд Демби се задължава да изплати принудително 5398,09 лева главница заедно с натрупаните лихви и съдебни разноски за още над хиляда лева на местно транспортно дружество.

Ексхумация на тялото на легендарния банков обирждия Джон Дилинджър ще бъде направена през септември. Трупът му ще бъде изровен, за да се установи неговата самоличност. Гангстерът е направен на решето през 1934 г., след като влюбената в него българка Анна Акълиева го предава. До ден днешен се носят легенди за истината около смъртта му.

3-годишната Евелин с тежка инфекция и изгаряния Тежка инфекция и изгаряния получава дете след ухапване от комар в Червен бряг, научи "България Днес"! Част от кожата на лявата ръка на малката Евелин почти липсва. Майката на 3-годишното момиченце обвинява лекарите в Червен бряг в некомпетентност. Историята е от началото на месеца.